Wyremontują kolejne drogi

Wyremontują kolejne drogi

w Region

760 tys. zł to kwota, którą udało się zaoszczędzić powiatowi świdnickiemu na przetargach związanych ze schetynówkami. Te pieniądze pójdą na dalsze remonty dróg. Urząd Wojewódzki we Wrocławiu wydał decyzję, która pozwala samorządom na kolejne naprawy dróg w ramach „schetynówek" w przypadku oszczędności poprzetargowych.

Powiat świdnicki realizuje dwa remonty w ramach tzw. schetynówek, czyli Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych: odcinek Strzelce – Chwałków oraz Pszenno-Wilków-Niegoszów-Panków. Mechanizm finansowania remontów w tym programie wygląda tak, że połowę kosztów remontu pokrywa samorząd a resztę dorzucane jest z budżetu państwa. Po rozstrzygnięciu przetargów ogłoszonych przez powiat okazało się jednak, że udało się zaoszczędzić 760 tys. zł. Zgodnie z przepisami prawa te pieniądze nie mogły być „dołożone" do realizowanych remontów. Decyzja ta została jednak zmieniona na korzyść samorządów.

– Wszystko zmienił faks, który otrzymaliśmy od wojewody. Poinformowano nas, że MSWiA przychyla się do naszej prośby i możemy zwiększyć zakres rzeczowy remontów dróg w ramach tzw. schetynówek – mówi wicestarosta Ryszard Wawryniewicz. To dobra wiadomość szczególnie dla mieszkańców miejscowości Strzelce. Remont drogi Strzelce-Chwałków nie obejmował tej miejscowości. – „Powstałe oszczędności pozwalają nam na remont drogi przebiegającej przez Strzelce. Już 14 maja ogłosiliśmy dodatkowy przetarg na to zadanie." – informuje Roman Etel z Zarządu Powiatu w Świdnicy.

Odnośnie drugiego zadania jest szansa, że dodatkowo wyremontowana zostanie droga w Pankowie. Ostateczną decyzję w sprawie rozszerzenia zakresu zadań należy podjąć do 22 maja i przekazać ją do Wydziału Infrastruktury Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Odwiedzili sąsiadów

Delegacja z Gminy Czarny Bór gościła w połowie września w gminie Steimbke

Akcja #sadziMY w Gminie Czarny Bór

Gminne przedszkole „Malafirek” dołączyło do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top