Wyrok w sprawie brutalnego zabójstwa

Wyrok w sprawie brutalnego zabójstwa

w Region

Wyrokiem z dnia 30.05.2011r. Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał trzech młodych mężczyzn na kary po 25 lat pozbawienia wolności za to, że w dniu 03.04.2010r. działając wspólnie i w porozumieniu, po uprzednim podstępnym uprowadzeniu i pozbawieniu wolności, dokonali brutalnego zabójstwa Artura S., zadając mu liczne ciosy w głowę wcześniej przygotowanymi metalowym narzędziem, a następnie jeden z nich przy użyciu noża spowodował u ofiary rozległą ranę ciętą szyi. Sąd orzekł także wobec wszystkich oskarżonych pozbawienie praw publicznych na okres 10 lat oraz zastrzegł, że mogą oni ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie nie wcześniej niż po odbyciu 20 lat kary.

Akt oskarżenia w tej sprawie skierował w grudniu ubiegłego roku Prokurator Rejonowy w Świdnicy. Pokrzywdzony Artur S. od 05.04.2010r. poszukiwany był przez świdnicką policję jako osoba zaginiona. Jego zaginięcie zgłosiła Magdalena S., z którą od kilku miesięcy zamieszkiwał na terenie Strzegomia. W wyniku prowadzonych przez policję czynności operacyjnych, a następnie procesowych pod nadzorem świdnickiej prokuratury ustalono, że Artur S. został uprowadzony w dniu 03.04.2010r., a następnie brutalnie zamordowany przez działających wspólnie trzech młodych mieszkańców Stanowic i Świebodzic, w tym byłego wieloletniego konkubenta Magdaleny S., który nie mógł pogodzić się z ich rozstaniem.

Do zbrodni doszło w kompleksie leśnym koło Stanowic, gdzie oskarżeni przywieźli skrępowanego Artura S. w bagażniku samochodu. Sprawcy najpierw dotkliwie pobili ofiarę, używając w tym celu metalowego przecinaka, a następnie Jacek K. nożem podciął Arturowi S. gardło, powodując rozległą ranę ciętą powłok szyi. Sprawcy umieścili ciało pokrzywdzonego w naturalnym zagłębieniu, przykryli warstwą ziemi, gałęzi i eternitem. Za udział w zbrodni Jacek K., który był jej inicjatorem, przekazał pozostałym dwóm oskarżonym pieniądze w kwotach po 200 zł.

W dniach 28 i 29.04.2010r. zatrzymano Bartłomieja G. (lat 21), Grzegorza Z. (lat 22), a w dniu 03.05.2010r. – Jacka K. (lat 30). Na wniosek prokuratora świdnicki sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych tymczasowe aresztowanie.

Zwłoki pokrzywdzonego odnalezione zostały przez policję w dniu 29.04.2010r. Miejsce ich ukrycia wskazał jeden z zatrzymanych sprawców.

Wyrok jest nieprawomocny. Oskarżyciel publiczny wnosił o wymierzenie oskarżonym kar dożywotniego pozbawienia wolności, dlatego też ostateczna ocena słuszności wyroku podjęta zostanie po zapoznaniu się z jego pisemnym uzasadnieniem.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Bezpieczne drogi

Gmina Walim może się pochwalić kolejnym odcinkiem nowego chodnika przy drodze powiatowej

Zachodnia wyremontowana

Zakończyła się bardzo ważna dla mieszkańców powiatu wałbrzyskiego a szczególnie gminy Boguszów-

Mają obwodnicę!

28 października pierwsi kierowcy pojechali wałbrzyską obwodnicą w ciągu drogi krajowej nr

Piękny jubileusz

Za nami wielki dzień Zespołu Szkół im. Marisi Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju –
Go to Top