Wyścig o czapkę śliwek

w Głuszyca/Sport

Z trzema 5–kilometrowymi  pętlami, wiodącymi głównie po leśnych ścieżkach, zmierzyli się uczestnicy piątego Wyścigu MTB XC o Czapkę Śliwek, który zamyka głuszycki sezon rowerowy. Nie zabrakło ostrych podjazdów i równie stromych zjazdów.

Tytuł mistrza wyścigu obronił  zawodnik Bike Center Atak Sport Świdnica – Piotr Sułek, który jednocześnie poprawił swój ubiegłoroczny wynik i trasę pokonał w czasie 00:45:51. Warto dodać, że Piotr Sułek to aktualny mistrz Polski MTB! Drugi na mecie był Piotr Iciaszek z Wałbrzycha z czasem 00:45:59, a trzeci Kamil Hodyl z Kudowy-Zdroju, reprezentujący Kudowianka Cyklon Proal Team (czas 00:46: 22).  Wśród pań pierwsza na mecie pojawiła się Agata Hamera z Bielawy (Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych) z czasem 00:53:15. Rewelacyjnie trasę wyścigu pokonała 11-letnia głuszyczanka Amelia Molska (czas 01:10:54). Pierwszym głuszyczaninem na mecie był Krzysztof Paluszek (Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych), jeden ze współorganizatorów i pomysłodawców wyścigu.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy pokonali wymagającą trasę wyścigu i postanowili kolejny raz zakończyć sezon rowerowy w Głuszycy. Czapki śliwek obok medali i nagród rzeczowych tradycyjnie trafiły do kolarzy stających na podium. Organizatorem  wyścigu było Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy przy wsparciu Gminy Głuszyca, sponsorów i wielu wolontariuszy.