Wystawa pełna eksperymentów

Wystawa pełna eksperymentów

w Aktualności

Od czwartku do soboty z wystawą ,,Eksperymentuj" gościło w Głuszycy Centrum Nauki Kopernik. Każdy zwiedzający mógł eksperymentować z biologią, chemią, fizyką i matematyką. Bardziej spektakularne doświadczenie były prezentowane przez animatorów z Centrum Kopernika oraz uczniów miejscowego gimnazjum.

Centrum Nauk Kopernik prezentowało swoją wystawę w ramach kolejnej już edycji Festiwalu Nauki, jaki został zorganizowany przez miejscowe gimnazjum oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy, tym razem w ramach projektu ,,Akademia Gór Sowich". Koordynatorem przedsięwzięcia był Wiesław Kmiecik, nauczyciel fizyki w Gimnazjum Publicznym w Głuszycy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wojciech Durak, Burmistrz Głuszycy.

– Dzięki samodzielnemu eksperymentowaniu łatwiej zrozumieć dane zjawisko – wyjaśniają organizatorzy. Na każdym ze stanowisk znajduje się krótkie wyjaśnienie obserwowanych zjawisk. Dodatkowych informacji przez pierwsze dwa dni udzielają animatorzy z Centrum Kopernik. W ostatnim dniu wystawy to uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia z helem czy azotem oraz zaprezentują eksponaty zwiedzającym, co jest m.in. celem projektu realizowanego w ramach ,,Akademii Gór Sowich".

Festiwal oficjalnie otworzył Burmistrz Wojciech Durak, który podkreśli, że Głuszyca jest gminą, która stawia na edukację, czego efektem są czołowe miejsca, jakie uczniowie gimnazjum zajmują w konkursach ogólnopolskich oraz wyraził nadzieję, że dla zwiedzających nauka będzie inspiracją w ich życiu. W pierwszym dniu ekspozycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem miejscowej młodzieży oraz dzieci z przedszkola – te ostatnie z wypiekami na twarzy eksperymentowały na stanowisku biologicznym. Wystawa potrwa do soboty. W piątek odwiedzili ją uczniowie ze szkół powiatu. Sobota jest dniem otwartym, zarówno dla mieszkańców, jak i wszystkich chętnych gości.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top