Wystawy czasowe w muzeum

Wystawy czasowe w muzeum

w Kultura

Do 27 lutego oglądać można w wałbrzyskim muzeum wystawę grafik pokazujących dawny Śląsk, do 12 stycznia wystawę – efekt Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Tarnowskich Górach.

Pierwsza została przywieziona z Niemiec, nosi tytuł Zeit – Reisen Podróże w czasie i jest prezentacją kilkudziesięciu niezwykle precyzyjnych grafik, rysunków, planów, rycin dawnego Śląska z kolekcji Haselbacha.

Druga wystawa, w małej sali wystaw czasowych, to plon Międzynarodowego Pleneru Malarskiego, który odbył się w Tarnowskich Górach. Plener był częścią projektu współfinansowanego przez Unię Europejską pod nazwą „Wszystkie drogi prowadzą do nas – promocja turystyczna Powiatu Tarnogórskiego”. Wśród artystów pracujących podczas pleneru obecni było twórcy z naszego regionu: Jerzy Mach z Wałbrzycha, Andrzej Niżewski i Zdzisław Szpak z Boguszowa – Gorc, Edward Kostka z Wrocławia, Tadeusz Suski z Kamiennej Góry i Vera Kopecka z Broumova. Byli też twórcy z Luksembyrga, Belgii i Ukrainy. Komisarzem pleneru i wystawy poplenerowej jest Mirosław Ogiński z Radzionkowa na Górnym Śląsku.

Na wystawie oglądamy 40 prac różnorodnych pod względem zastosowanej techniki i tematów. Są to obrazy olejne, akwarele, fotografie, ceramika przedstawiające pejzarz, architekturę, detal architektoniczny, szczegół natury, nawet akcent satyryczny. Prace pokazują indywidualność poszczególnych artystów w patrzeniu na otaczającą rzeczywistość, indywidualny sposób transponowania wrażenia na płótno, papier czy inny nośnik. Prace prezentowane będą na 13 wystawach w kraju, w Niemczech i w Belgii. Od 14 stycznia wystawa będzie dostępna dla zwiedzających Galerię na Piętrze w MBP – Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top