XV Święto Pieroga

w Aktualności/Czarny Bór/Powiat/Region

Gmina Czarny Bór, po raz 15, będzie organizatorem znanego w regionie konkursu kulinarnego „Święto Pieroga”, który w tym roku odbędzie się podczas Gminnych Dożynek, organizowanych 1 września na boisku sportowym.

Każdego roku impreza przyciąga ogromne tłumy. We wspólnym świętowaniu i zabawie uczestniczą mieszkańcy z całego regionu. Czekają na nich przepyszne pierogi o rozmaitych smakach, swojskie potrawy i mnóstwo stoisk uginających się pod ludowymi wyrobami. Podobnie będzie i w tym roku. Dożynki rozpocznie uroczysta msza święta. Następnie uczestnicy przejdą w uroczystym korowodzie na stadion sportowy w Czarnym Borze. Kolejnym punktem programu będzie konkurs na Najładniejszy wieniec dożynkowy.

Około godziny 16.00 rozpocznie się 15 edycja Święta Pieroga,  najstarszego  tego typu konkursu na Dolnym Śląsku. Zmaganiom uczestników towarzyszyć będą warsztaty z lepienia pierogów.  W międzyczasie na scenie zaprezentują się zespoły ludowe. Po nich kapele Holiday oraz Vojager. Całość zakończy pokaz sztucznych ogni i dyskoteka pod gwiazdami.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Udało się!

Rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację budynku szkoły w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. UNICEF
Go to Top