Z dobrą enerią

Z dobrą enerią

w Aktualności

Jesienią 2014 roku uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Boguszowie-Gorcach przystąpili do ogólnopolskiego projektu : „Włącz dla dobra dziecka – bezpieczniki Taurona.", którego pomysłodawcą i organizatorem jest firma Tauron – największy dystrybutor i dostawca energii elektrycznej w Polsce.

Uczniowie klas IV-VI z dobrą energią przystąpili do projektu. Celem programu jest edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także bezpieczne zachowanie się w pobliżu infrastruktury energetycznej. Brak odpowiedniej wiedzy na temat zasad właściwego korzystania z energii elektrycznej jest najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem dzieci. Pomimo stosowania najnowszych zdobyczy technologicznych w budowie sieci elektroenergetycznych, coraz lepszych zabezpieczeń instalacji elektrycznych w budynkach i domowych sprzętów elektrycznych, zagrożenia nie da się całkowicie wyeliminować. Częstą przyczyną porażenia prądem jest brak wiedzy lub też świadome lekceważenie zasad bezpieczeństwa przez dzieci i dorosłych. Dlatego też fundamentalną kwestią, jaką nauczyciele i rodzice powinni uwzględnić w edukacji dzieci, jest odpowiedzialne korzystanie z prądu.

Bezpłatne, edukacyjne zajęcia prowadzone w szkole przez ekspertów zrealizowane zostały w oparciu o materiały dydaktyczne, projekcję filmu, ciekawe eksperymenty oraz konkursy z nagrodami. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w pokazie, zadawali pytania, z dużym zainteresowaniem obejrzeli film edukacyjny „Agenci w czerni" oraz „Włącz ostrożność". Wielką radość naszym uczniom sprawiły zajęcia praktyczne z wykorzystaniem eksperymentu, bezpiecznych i ciekawych doświadczeń, dzięki którym poznały właściwości energii elektrycznej. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali gadżety oraz materiały edukacyjne.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy

Pomoc dla pszczelarzy

Do 30 czerwca 2021 r. pszczelarze mogą składać w biurach powiatowych ARiMR
Go to Top