„Z Flagą na Trójgarbie” – zapisy

w Czarny Bór/Sport

Już po raz VIII amatorzy i profesjonalni biegacze będą mogli spróbować swoich sił podczas Półmaratonu Górskiego „Z Flagą na Trójgarbie”

Biegowa rywalizacja przebiegać będzie na dwóch dystansach – ok. 22 km i tzw. dyszka. To niezwykła impreza sportowa, gdzie w połowie trasy uczestnicy wbiegają na Górę Trójgarb, na której znajduje się wieża widokowa, przyciągająca od lat tysiące turystów. Trasa gwarantuje wspaniałe widoki rozciągające się od Śnieżki po Wrocław.

W tym roku na uczestników i uczestniczki czeka niespodzianka. Ggościem honorowym VIII Górskiego Półmaratonu „Z Flagą na Trójgarbie” będzie Jerzy Górski – mistrz świata w podwójnym Ironmanie (3.09.1990r). O tym sportowcu powstała książka Łukasza Grassa i film (2017r) w reżyserii Łukasza Palkowskiego pt. „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”. Start i meta zlokalizowane będą na boisku sportowym w Witkowie. Na zakończenie półmaratonu o godzinie 16.00 w Centrum Kultury w Czarnym Borze odbędzie się pokaz filmu „Najlepszy” oraz spotkania i rozmowa z bohaterem filmu – Jerzym Górskim (wstęp bezpłatny). Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem

Spółdzielnia powołana

W siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Czadrowie odbyło się zebranie założycielskie Spółdzielni Energetycznej
Go to Top