Z Warszawy do Brukseli?

Z Warszawy do Brukseli?

w Polityka

Podczas sobotniej konwencji wyborczej Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich liderów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na liście w okręgu dolnośląsko-opolskim pojawiło się dwóch przedstawicieli pochodzących z byłego województwa wałbrzyskiego. Jednym z nich jest Anna Zalewska, która wystartuje w tych wyborach z wysokiej trzeciej pozycji.

W ostatni poniedziałek podczas posiedzenia Rady Regionalnej PiS Prezes Adam Lipiński przedstawił pełną listę kandydatów, którzy wystartują w wyborach do PE z naszego okręgu wyborczego. Znajduje się na niej dwójka przedstawicieli z okręgu wałbrzyskiego, Poseł Anna Zalewska oraz Jacek Tyniec (wiceprezes PiS, pochodzący z Polanicy Zdroju-red.)- wyjaśnia Łukasz Apołenis, sekretarz partii w regionie. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą 25 maja 2014 r. W tym dniu, w 13 okręgach wyborczych, dokonamy wyboru 51 europarlamenatrzystów. Zgodnie z Kodeksem Wyborczym liczba uzyskanych mandatów w poszczególnych okręgach będzie zależna od stopnia frekwencji. W okręgu dolnośląsko-opolskim wybierzemy jednak najprawdopodobniej 5 posłów. Prognozy wskazują, że pod dwa mandaty zdobędą kandydaci z PiS i PO, a jeden przypadnie SLD.

Lista kandydatów PiS w okręgu dolnośląsko-opolskim:

1. Dawid Jackiewicz2. Kazimierz Michał Ujazdowski3. Anna Zalewska 4. Sławomir Kłosowski5. Tadeusz Marczak 6. Marzena Machałek7. Teresa Gibas8. Jacek Tyniec9. Wojciech Marciniak10.  Katarzyna Czochara

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Polityka

Policja dziękuje powiatowi

Jednogłośnie przyjęto zmiany w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej podczas ostatniej sesji
Go to Top