Za parking zapłacisz aplikacją

w Aktualności/Region/Wałbrzych

System płatności mobilnych mPay rozszerzył listę usług dostępnych w Wałbrzychu. Od teraz darmowej aplikacji można używać także do płacenia za postój auta na płatnych placach parkingowych. Kierowcy mogą ponadto korzystać z promocji, dzięki której parkowanie jest tańsze o 3 zł.

 

Płatności telefonem za postój w wałbrzyskich strefach płatnego parkowania są dostępne w aplikacji mPay już od 2012 roku. Wraz z początkiem października usługą objęte zostały także płatne place parkingowe usytuowane przy ul. Kasztanowej, Młynarskiej, Sikorskiego, Rycerskiej – Kilińskiego oraz al. Wyzwolenia. Kierowcy korzystający z aplikacji nie muszą odliczać drobnych, szukać parkomatu ani wracać do pojazdu tylko po to, aby włożyć za szybę bilet parkingowy. Wszystkie czynności związane z płatnością za postój można wykonać zdalnie, z poziomu telefonu. Rozwiązanie pozwala też w dowolnym momencie sprawdzić aktualny koszt parkowania, ile czasu upłynęło od jego rozpoczęcia oraz kiedy zostanie ono automatycznie zakończone.

Użytkownicy aplikacji mają do dyspozycji trzy metody parkowania: bez limitu, na czas lub na kwotę. Decydując się na pierwszy sposób, kierowca nie musi z góry przewidywać, jak długo będzie załatwiał swoje sprawy i płaci tylko za faktyczny czas postoju. Wystarczy, że wysiadając z auta rozpocznie naliczanie opłaty przyciskiem start, a po powrocie zatrzyma je dotykając przycisku stop. Korzystanie z aplikacji jest darmowe, a stawki opłat są zgodne z taryfą obwiązująca w mieście. Aby móc płacić za parkowanie telefonem, należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczności pamiętania o regularnych zasileniach. Kierowcy dokonujący płatności kartą mogą też liczyć na dodatkowe oszczędności, uczestnicząc w promocji, którą mPay organizuje wspólnie w Mastercard. Wystarczy zrealizować transakcję parkingową o wartości nie przekraczającej 3 zł, aby otrzymać automatyczny zwrot wydanej kwoty. Z promocji można korzystać wielokrotnie, ale suma zwrotów przeznaczonych na każdego uczestnika wynosi maksymalnie 15 zł.

Jak płacić za parkowanie i korzystać z promocji?

Wystarczy uruchomić aplikację, dotknąć kafelka „Parkowanie” i z listy miast wybrać „Wałbrzych” lub „Wałbrzych (place parkingowe)”. W kolejnych krokach kierowca wybiera metodę parkowania  oraz jedną z dostępnych metod płatności kartą, np. „mPay Wallet”. Do sfinalizowania transakcji wystarczy wtedy wpisanie kodu PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay. Innym sposobem jest skorzystanie z opcji „Masterpass portfel elektroniczny” i dokonanie płatności za pomocą dowolnego portfela, np. „Masterpass by Mastercard”. W promocji mogą brać udział posiadacze kart z logo różnych banków i organizacji płatniczych, nie tylko Mastercard.

Jak oznaczyć pojazd?

Przed rozpoczęciem korzystania z usługi kierowca musi umieścić na samochodzie informację o tym, że płaci za postój korzystając z systemu mPay. Służy do tego darmowa naklejka na szybę, którą można zamówić bezpośrednio z poziomu aplikacji lub odebrać samodzielnie w Wydziale Parkowania ZDKiUM (ul. Jana Matejki 1). Równie dobrze sprawdzi się zwykła kartka z odręcznie napisanym słowem mPay.

Jak pobrać aplikację mPay?

Aplikacja jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji. Od listopada 2017 r. aplikacji mPay można używać także do kupowania telefonem biletów ZDKiUM Wałbrzych. Z regulaminem promocji można zapoznać się na stronie internetowej www.mpay.pl.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top