Ząbkowice będą miały obwodnicę

Ząbkowice będą miały obwodnicę

w Region

Prawie 23 mln zł będzie kosztowała budowa tzw. małej obwodnicy Ząbkowic Śląskich. Inwestycja ma być gotowa do jesieni 2012 roku.

W siedzibie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu uroczyście została podpisana umowa na budowę „małej" obwodnicy Ząbkowic Śląskich (obejście ul. Kamienieckiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382).Mała obwodnica Ząbkowic Śląskich powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382 i będzie obejściem ul. Kamienieckiej. Zgodnie ze wstępną koncepcją początek obejścia ul. Kamienieckiej ma być na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 8 w rejonie stacji paliw. Następnie droga będzie biegła w kierunku południowo-wschodnim, aby w rejonie rzeki Budzówki odbić w kierunku północno-wschodnim i połączyć się z drogą wojewódzką nr 382. Zakończenie budowy nowego odcinka drogi planuje się jesienią 2012 roku. Projekt jest współfinansowany ze środków RPO – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2007-2013, Budżetu Województwa Dolnośląskiego i Gminy Ząbkowice Śląskie (deklaracja udziału w wysokości 1 800 000 zł). Całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko 23 mln zł, w tym roboty budowlane – ok. 16 mln zł..Budowa obejścia ul. Kamienieckiej w Ząbkowicach Śląskich jest kolejną ważną inwestycją drogową, którą realizuje Zarząd Województwa Dolnośląskiego kierowany przez Marszałka Marka Łapińskiego.

– Na tę inwestycję czekaliśmy kilkanaście lat. Dziękuję za spełnienie marzeń mieszkańców Ząbkowic Śląskich – mówi Krzysztof Kotowicz Burmistrz Ząbkowic Śląskich. Marszałek Marek Łapiński podkreślił, że budowa obejścia ul. Kamienieckiej jest ważną inwestycją, która rozwiąże problemy komunikacyjne w mieście i wpłynie na polepszenie warunków życia przede wszystkim mieszkańców ul. Kamienieckiej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Kolejne drogi do remontu

Droga do gruntów rolnych w Grzędach Górnych zostanie poddana przebudowie na długości

W trosce o bezpieczeństwo

Grupa Sudecka GOPR  przeprowadzała cykl ćwiczeń w zakresie ewakuacji i transportu ludzi,
Go to Top