Żądają głowy radnego i prezydenta

Żądają głowy radnego i prezydenta

w Aktualności

Radni Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej żądają odwołania Stefanosa E. Z funkcji przewodniczącego Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanaliacji, któremu prokuratura w Świdnicy postawiła zarzuty korupcji wyborczej.

– Myślę, że powinniśmy to uczynić jako radni na najbliższej sesji rady miejskiej. Prezydent miał wiedzę o tym, jakie są zarzuty wobec Stefanosa E. Co więcej przed kilkoma dniami rekomendował jego osobę, na przewodniczącego związku. Ponieważ prezydent popełnia takie błędy my jako radni możemy zrobić tylko jedno. Odwołać go tej funkcji – mówi Mirosław Lubiński z Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej.

Dzisiaj rano w sprawie Stefanosa E. Prokuratura wydała oficjalne oświadczenie. Przewodniczącemu Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji zarzucono kierowanie popełnieniem przestępstw przez pięć innych osób, w tym Mirosława P., które to osoby działając wspólnie i w porozumieniu udzieliły w dniu wyborów samorządowych tj. 21.11.2010r. korzyści majątkowych w łącznej kwocie 8.000 złotych w postaci pieniędzy i alkoholu, nieustalonym mieszkańcom wałbrzyskich dzielnic Śródmieście, Sobięcin i Podgórze uprawnionym do głosowania, w celu skłonienia ich do głosowania w wyborach samorządowych na określone osoby kandydujące do rady miasta, rady powiatu, samorządu województwa i na prezydenta miasta Wałbrzycha. Ponadto Stafanosowi E. zarzucono również kierowanie popełnieniem przestępstw przez pięć tych samych osób osób, w tym Mirosława P., które działając wspólnie i w porozumieniu udzieliły w dniu 05.12.2010r. korzyści majątkowych w łącznej kwocie 5.000 złotych, nieustalonym mieszkańcom wałbrzyskich dzielnic Podzamcze, Piaskowa Góra, Śródmieście, Biały Kamień, Nowe Miasto i Podgórze uprawnionym do głosowania, w celu skłonienia ich do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenta miasta Wałbrzycha na określoną osobę. – Nie wierzę, że Pan Stefanos E. namawiał do głosownia na mnie. Dla mnie w sposób jednoznaczny oznacza to osobą, na która namawiano do głosownia w drugiej turze wyborów prezydenckich jest Piotr Kruczkowski – komentuje sprawę Mirosław Lubiński.   

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Udało się!

Rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację budynku szkoły w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. UNICEF
Go to Top