Zagraj w orkiestrze Jurka

Zagraj w orkiestrze Jurka

w Aktualności

Zostań wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny, 24. finał organizowany jest pod hasłem: „Mierzymy wysoko! Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów". Orkiestra zagra 10 stycznia 2016 roku.

– Połączyliśmy siły. Wspólnie z Zespołem Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu już zabraliśmy się za organizację finału. Wałbrzyski Ośrodek Kultury przygotowuje wielkowośpowe atrakcje, zbiórką i wolontariuszami zajmie się szkoła – mówi Joanna Kakuba, kierownik impresariatu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Osoby, które chcą kwestować powinny zapoznać się z regulaminem wolontariusza oraz wypełnić ankietę i wysłać ją wraz ze zdjęciem na maila walbrzych.wosp@wp.pl lub przynieść do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury (Stara Kopalnia, ul. Wysockiego 29 – odponiedziałku do piątku, w godz. 8.30 – 18.00) czy Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi (ul. Palisadowa 48, Wałbrzych – od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 14.00) czy Hufca Ziemi Wałbrzyskiej (ul. Przemysłowa 16 – od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 14.00). Każdy wolontariusz musi przesłać podpisane imieniem i nazwiskiem zdjęcie na e-mail: walbrzych.wosp@wp.pl. Na dobrej jakości zdjęciu musi być dokładnie widoczna twarz. Liczba kwestujących jest ograniczona. Organizatorzy już pracują nad programem „Wałbrzych dla WOŚP". Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół Goya, który zaprezentuje piosenki z nowej płyty. Do WOK można przynosić przedmioty, które będą licytowane podczas finału WOŚP.
Za pieniądze WOŚP

– kupiono ponad 30 tysięcy nowoczesnych urządzeń medycznych. Oznacza to, że statystycznie każdego dnia do polskiego szpitala trafiają 4 urządzenia kupione przez WOŚP.

– prowadzonych jest 6 ogólnopolskich nowoczesnych programów medycznych i jeden edukacyjny.

– na okoliczność wad słuchu badano niemalże 100% populacji noworodków.

– wyposażono 219 oddziałów neonatologicznych w 457 urządzeń Infant Flow. To najlepszy wynik w Europie!

– stworzono 18 centrów leczenia retinopatii, ratując wzrok 7 032 wcześniakom

– kupiono najmłodszym dzieciom 2978 osobistych pomp insulinowych. Dzięki temu Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym tak powszechnie leczy się cukrzycę u dzieci pompami.

– uruchomiono Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą w ramach którego kupiono 755 pomp

– od lutego 2005 r. prowadzone są szkolenia pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora w amerykańskim systemie AHA. Kursy te ukończyło ponad 5300 osób!

– nauczono ponad 8500 tysięcy osób udzielania pierwszej pomocy w ramach szkoleń Pokojowego Patrolu

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top