Zagrajamy wspólnie dla chorych dzieci

Zagrajamy wspólnie dla chorych dzieci

w Aktualności

Już 9 stycznia kolejny, XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem przekażemy pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Już od 6.00 na ulicach Wałbrzycha, w marketach, centrach handlowych spotkamy kwestujących wolontariuszy. Przez cały dzień będziemy się bawić podczas imprezy Wałbrzych dla WOŚP.

Od godziny 9.00 na parkingu przyległym do Galerii Victoria będzie można przejechać się samochodami rajdowymi. To jedyna okazja, aby móc zobaczyć te samochody od środka, ubrać się w kombinezon i poczuć moc koni mechanicznych. Bardzo ciekawie zapowiada się rewia łyżwiarstwa figurowego, wybierzcie się również na pokaz tańca ognia. Od 10.00 w Galerii Victoria będą odbywały się pokazy sztuk walki, wystąpią formacje taneczne Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury (Aqua, Chillout, Happy Feet, FreshCrew, Viva), tancerze breakdance, zobaczymy spektakl taneczny Teatru Tańca Współczesnego „Dawka Energii”. Muzycznie ubarwi nam czas Młodzieżowa Górnicza Orkiestra Dęta. Nie zabraknie oczywiście licytacji. – Oprócz tych atrakcji, będzie można nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, zaś w godzinach 10.00 – 13.00 zachęcam do oddania krwi dla potrzebujących w punkcie krwiodawstwa – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

O godzinie 15.00 WOK zaprasza na drugą część orkiestrowego grania – na wałbrzyski Rynek. Wystąpią: Zero Procent, Holden Avenue, Video. Zespoły mają za zadanie rozgrzać serca widzów i zachęcić ich do licytacji przeróżnych rzeczy, które będą wystawione w specjalnym autobusie. Tam będą odbywały się „mini licytacje”, te większe (w tym złotego serduszka wykonanego przez mistrza złotnictwa Grzegorza Śmigla) na scenie. – Bądźcie czujni, bo to jedyna szansa, by zdobyć niepowtarzalne przedmioty, między innymi: płyty winylowe, garnitur kawowy, prace plastyczne, rękawice bokserskie, wspomagając przy tym chore dzieci – mówi Joanna Kakuba, kierownik impresariatu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Oprócz koncertów będą pokazy ratownictwa, w wykonaniu straży pożarnej i ratowników medycznych (z płonącego auta trzeba będzie uratować kierowcę i pasażera). Jak co roku, na Rynek wjedzie słodka niespodzianka. Będzie również możliwość zrobienia sobie zdjęcia w samochodzie rajdowym. Całość zakończy „światełko do nieba”, czyli pokaz pirotechniczny, który odbędzie się o godzinie 20.00. – Zapraszamy wszystkich na imprezę Wałbrzych dla WOŚP. Bawcie się, licytujcie i wspólnie pobijmy zeszłoroczny rekord Wałbrzycha – 76.837,90 zł w zebranych pieniądzach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Jarosław Buzarewicz. Przedmiotów/usług wystawionych na licytację szukajcie na stronie www.walbrzychdlawosp.pl w zakładce: licytacje.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top