Zakochani za kółkiem

Zakochani za kółkiem

w Aktualności

Za nami pierwsze otwarte szkolenie w ramach akcji i konkursu „Bezpieczny Kierowca 2015".Rozpoczęło się ono w Dniu Zakochanych, a przeznaczone było dla par. Specjalnie dla tejgrupy uczestników ruchu Akademia Bezpiecznej Jazdy przygotowała wyjątkowe zadania,które wykonywane we współpracy, będą procentowały przez długi czas.

Miniony weekend z miłością poświecili na własne bezpieczeństwo. Dzień Zakochanych i kawałek niedzieli spędzili na placu manewrowym pod wałbrzyską fabryką Toyoty. Uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy i jak unikać zagrożeń na drodze. Pod okiem instruktorów eliminowali błędy za kółkiem. Najpiękniejszym prezentem jest dla nich wiedza i doświadczenie. Mowa o kilkunastu parach, które wzięły udział w inauguracji akcji „Bezpieczny Kierowca 2015". – Uczestnicy musieli synchronizować działania i wzajemnie sobie pomagać. Szkolenie przebiegało w życzliwej, radosnej a nawet miłosnej atmosferze. Tę atmosferę dodatkowo rozpalały trzy czerwone Toyoty, w kolorze „love" z Salonu Toyoty Jana Nowakowskigo – opowiada Piotr Starczukowski, inicjator realizowanej już od 10 lat kampanii „Bezpieczny Kierowca". – Tę wspaniałą współpracę par w trudnych, kryzysowych sytuacja można porównać do rajdowego partnerstwa kierowcy i pilota. Niekiedy właśnie pilot musi uspokoić kierowcę albo zmobilizować go do pełnej koncentracji, tak aby skutecznie i bezpiecznie udało się osiągnąć cel – wyjaśnia instruktor.

Weekendowy miłosny kurs za kierownicą, wpisał się w ideę tegorocznej kampanii, czyli „Podzielmy się drogą. Chodzi tu o wypracowanie optymalnych relacji w ruchu drogowym między kierowcami samochodów, rowerzystami i pieszymi, bo przecież każdy ma „prawo do drogi". – Trochę inaczej patrzymy teraz zarówno na nasze nawyki za kierownicą, jak i na to, co dzieje się na drodze. Myślę, że różne sytuacje będziemy widzieli szybciej i łatwiej nam będzie przewidzieć niektóre ruchy innych kierowców, pieszych czy rowerzystów – mówi Sławomir Szel, który na kurs do Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego zabrał żonę. – Myślenie o bezpieczeństwie jazdy samochodem niekiedy przychodzi z czasem. U nas pojawiło się więcej ostrożności, gdy na świat przyszła nasza córeczka – zaznacza kursant. W "Bezpiecznym Kierowcy" udział może wziąć każdy, kto posiada prawo jazdy min. kategorii „B". Aby trafić na bezpłatne szkolenie trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.bezpieczny-kierowca.pl i mieć odrobinę szczęścia w losowaniu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top