Zakończenie sezonu

Zakończenie sezonu

w Kultura

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu przygotował dla swoich widzów moc atrakcji na zakończenie sezonu. W piątek 28 (premiera) i 29 czerwca o godz. 18.30 wraz ze Stowarzyszeniem TE-ART w Wałbrzychu zapraszamy do Amfiteatru na spektakl familijny „U/RODZINY" w reż. Eweliny Ciszewskiej. Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Wałbrzych. Wstęp na oba przedstawienia jest bezpłatny. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych spektakle odbędą się w hali OSiR przy pl. Teatralnym 5a. Tym, którym w tych dniach nie uda się obejrzeć spektaklu w Amfiteatrze, proponujemy wybrać się 30 czerwca do Jedliny-Zdroju na 21. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, gdzie Teatr zaprezentuje „U/RODZINY" o godz. 16.30 w Parku Północnym.

Przedstawienie plenerowe „U/RODZINY" to historia wesołej rodzinki i śmiesznych, absurdalnych rytuałów, utrzymana w konwencji klaunady, pantomimy, teatru ruchu i…komiksu. To muzyczna opowieść o dziecięcych emocjach, o budowaniu relacji między rodzeństwem oraz o wzajemnych oczekiwaniach. Widowisko jest interaktywną zabawą z publicznością, która ma szansę przetestować najnowocześniejsze metody Superbohatera, zaprzyjaźnić się z najmłodszą bohaterką spektaklu, by w końcu stać się gościem na urodzinowym przyjęciu. W niedzielę 30 czerwca o godz. 12.30 Teatr zagra w siedzibie przy ul. Buczka 16 spektakl „KSIĘGA DŻUNGLI" w reż. Jerzego Jana Połońskiego i Jarosława Stańka. Historia chorego chłopca, któremu mama czyta w szpitalu magiczne przygody Mowgliego – dziecka wychowywanego przez wilki w wielkiej i pełnej niebezpieczeństw dżungli – posłużyła twórcom jako pretekst do podróży w świat teatru ruchu, obrazu i dźwięku. Spektakl ukazuje dżunglę jako zbiór praw, poruszając przy tym problemy wyizolowania jednostki oraz poszukiwania tożsamości i miejsca na świecie. Pulsująca dzikim rytmem natura daje się odczuć nie tylko poprzez ruch sceniczny czy muzykę, ale również projekcje, które przenoszą nas w tajemniczy i magiczny świat. Jak co roku, wszystkie sezonowe karnety oraz bilety ze spektaklu „Księga Dżungli" wezmą udział w losowaniu nagród, które odbędzie się po zakończeniu przedstawienia. Przez lipiec i sierpień Teatr będzie zamknięty dla widzów, ale nie oznacza to,że zaprzestaje swej działalności. W każdą sobotę sierpnia o godz. 18.00 zespół zagra wielokrotnie w Amfiteatrze przy pl. Teatralnym oraz zaprezentuje się m.in. w Katowicach, Poznaniu, Zielonej Górze. Wszystkim naszym widzom życzymy pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top