Zamordował niewinne dziecko

w 112/Aktualności/Photography/Region

Dużo emocjo towarzyszyło wczorajszemu przesłuchaniu 22-latka, któremu postawiono zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 10-letniej dziewczynki z Mrowin. Przez blisko 6 godzin przy prokuraturze stało ponad 100 mieszkańców, którzy chcieli „wydania” mężczyzny. Ten upuścił siedzibę prokuratury około 1 w nocy.

Podejrzewanego przywieziono po godzinie 20.00. Na parking prokuratury wjechał, gdy prokurator rozmawiał z dziennikarzami na krótkiej konferencji prasowej. Przesłuchanie trwało kilka godzin. Przez cały czas na miejscu czekał tłum mieszkańców. Co chwilę wznoszono różne okrzyki. Gapie chcieli „wydania” 22-latka. Gdy około 1 w nocy na parking wjechały dwa policyjne samochody, a z nich wysiedli policjanci z tarczami wszyscy byli przekonani, że za chwilę mężczyzna zostanie wyprowadzony. Tymczasem 22-latek wyszedł w asyście kilkunastu innych funkcjonariuszy bocznym wyjściem. Wsadzono go do samochodu osobowego, który szybko odjechał. Większość gapiów nawet nie zauważyła tego zajścia.

Jak informują ogólnopolskie media mężczyzna złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy. Policja potwierdziła, że znał dziewczynkę i jej rodzinę. Nie chciał jednak ujawniać, jakie relacje łączyły go z matkę dziewczynki. Nie potwierdziły się jednak przypuszczenia, że zabójstwo mogło mieć podłoże seksualne. – to było trudne postępowanie. Wszystko zostało przygotowane tak, aby wprowadzać nas na fałszywe tory – powiedział Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej dla TVN24.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od 112

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top