Żarów będzie miał basen

Żarów będzie miał basen

w Region

Ponad 9,5 miliona złotych kosztować będzie budowa basenu w Żarowie. Wczoraj uroczyście podpisano umowę z wykonawca obiektu.

Historia budowy żarowskiego basenu jest bardzo długa i sięga roku 1997 czyli początków budowy kompleksu szkolno-sportowego. Początkowo budowano równolegle trzy obiekty i basen należał do najbardziej zaawansowanych. Później przyszły kłopoty finansowe miny i w roku 2001 wstrzymano budowę części sportowej skupiając się na części oświatowej. W styczniu roku 2009 oddano do użytku halę sportową, a w grudniu kompleks boisk „Moje boisko Orlik 2012. W końcu udało się dokończyć plany. Ogłoszono przetarg na zadanie „Projekt i budowa basenu przyszkolnego w Żarowie – zaprojektuj i wybuduj", który wygrała wrocławska firma „Wrobis" S.A. Realizowane zadanie jest pierwszym etapem zamykającym rozpoczętą budowę basenu pozwalającą na oddanie go do użytkowania mieszkańcom. W kolejnym etapie przewidywane jest wykonanie basenu rekreacyjnego, basenu wypływowego, zjeżdżalni rekreacyjnych itp.

Tags:

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Odwiedzili sąsiadów

Delegacja z Gminy Czarny Bór gościła w połowie września w gminie Steimbke

Akcja #sadziMY w Gminie Czarny Bór

Gminne przedszkole „Malafirek” dołączyło do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top