Zasłużeni dla Boguszowa Gorc

Zasłużeni dla Boguszowa Gorc

w Aktualności

Danuta Foryś, Halina Bieniecka i Zdzisław Pawluk. Oto osoby wyróżnione tytułem Zasłużeni dla miasta Boguszowa – Gorc.

Zdzisław Pawluk – z wykształcenia lekarz medycyny, z wyboru społecznik, był długoletnim mieszkańcem Boguszowa – Gorc. Kierował służbą zdrowia w dzielnicy Kuźnice. Realizował zadania z zakresu działania gminy tj. sprawy publiczne o znaczeniu lokalnym w zakresie ochrony zdrowia. Był propagatorem zdrowego stylu życia oraz organizował profilaktyczne specjalistyczne badania na terenie Boguszowa – Gorc. Swoją wiedzą i doświadczeniem służył lokalnej społeczności. Przez 3 kadencje był radnym Rady Miejskiej w Boguszowie – Gorcach. Cieszy się nadal głębokim uznaniem oraz szacunkiem wśród mieszkańców naszego miasta i okolicznych miejscowości. Poświęcił dla miasta oraz dla sprawnego działania służby zdrowia całe 45 lat sumiennej pracy. 

Danuta Foryś – od ponad 30 lat pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Boguszowie – Gorcach. Realizuje zadania własne gminy z zakresu kultury i oświaty. Ponadto od wielu lat prowadzi zespół artystyczny przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6, który bierze aktywny udział w konkursach w kraju i zagranicą. Upowszechnia tym samym kulturę i działalność artystyczną również wśród mieszkańców Boguszowa – Gorc. Dzieci z zespołu osiągają wysokie pozycje w konkursach w kraju i zagranicą. W kwietniu wzięły udział w konkursie piosenki w Nowej Pace w Czechach zdobywając „Złotego Słowika".

Halina Bieniecka – oddany przyjaciel Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach. Od lat czynnie wspiera działania związane z propagowaniem i upowszechnianiem kultury w gminie. Działa także w Caritasie. Wielokrotnie była fundatorem i współorganizatorem imprez organizowanych dla mieszkańców Boguszowa – Gorc. Współorganizowała „Mikołaja" dla dzieci z rodzin ubogich i dzieci niepełnosprawnych. Podczas organizowania festynów parafialnych przy parafii Św. Trójcy przygotowywała stoiska z wypiekami cukierniczymi. Wielokrotnie przygotowywała stoiska gastronomiczne przy okazji Festiwalu Chleba i Ziemniaka, Chmielaków Boguszowskich, Dni Boguszowa – Gorc. W 2009 roku otrzymała za swą działalność podziękowanie od Burmistrza Miasta i Dyrektora MBP – Centrum Kultury oraz Dyplom Przyjaciela Szkoły Podstawowej nr 1 w Boguszowie – Gorcach.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy

Pomoc dla pszczelarzy

Do 30 czerwca 2021 r. pszczelarze mogą składać w biurach powiatowych ARiMR
Go to Top