Zatrudnią 300 osób

Zatrudnią 300 osób

w Aktualności

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę fabryki podzespołów samochodowych to zapowiedź inwestycji wartej 450 mln zł. Mando Corporation już prowadzi rekrutację pracowników.

W Wałbrzychu powstanie jedna z najnowocześniejszych i największych fabryk Mando. Budynki będą gotowe w III kwartale 2012 roku, a kilka miesięcy później rozpocznie się produkcja części i podzespołów do samochodów. Będą to elementy układów hamulcowych, systemy C-EPS, elektroniczne systemy stabilizacji ESC oraz elementy zawieszenia. Odbiorcy produktów to fabryki samochodów w Polsce (GM, Opel), w Czechach (Hyundai), na Słowacji (Kia), w Niemczech (BMW, Volkswagen, GM) oraz we Francji (Renault, Peugeot, Citroen). W ciągu trzech lat w nowej fabryce zatrudnionych zostanie 300 osób. Rekrutacja już ruszyła. W pierwszej kolejności zatrudniani będą pracownicy biurowi – kadry, księgowość, specjaliści zakupów, a także inżynierowie produkcji i specjaliści kontroli jakości. W późniejszym etapie rozpocznie się rekrutacja na stanowiska produkcyjne i kontroli produkcji. W ciągu pięciu lat MANDO zainwestuje w Wałbrzychu ponad 100 mln euro.

To kolejna ogłoszona w ciągu ostatnich 2 tygodni nowa inwestycja w Wałbrzychu. Firma Ronal Polska ogłosiła budowę drugiej już w tym mieście fabryki kół samochodowych. Decydujące o lokalizacji także okazały się doskonałe położenie Wałbrzycha oraz warunki do rozwoju. Ronal Polska zapowiedział, że w nowym zakładzie znajdzie pracę nawet 480 osób. Koszt inwestycji to ponad 113 mln euro, czyli około 450 mln zł. Prace budowlane rozpoczną się 14 listopada bieżącego roku, zakład rozpocznie pracę 1 kwietnia 2013, jednak pierwszych pracowników Ronal Polska zacznie przyjmować już pod koniec I kwartału 2012.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy

Pomoc dla pszczelarzy

Do 30 czerwca 2021 r. pszczelarze mogą składać w biurach powiatowych ARiMR
Go to Top