Zatrzymaj raka

Zatrzymaj raka

w Polityka

Na zaproszenie posłanki – lekarza, Haliny Szymiec – Raczyńskiej do Dzierżoniowa przyjechała prof. Alicja Chybicka, dziecięcy onkolog i pediatra, która spotkała się z rodzicami, nauczycielami i młodzieżą.

Halina Szymiec – Raczyńska jest nie tylko lekarzem ze stopniem doktora nauk medycznych, ale też menadżerem służby zdrowia. Zajmowała się nie tylko pracą w ramach swojej specjalizacji, ale od lat realizuje dziesiątki programów profilaktycznych i edukacyjnych, co jest kluczowe dla ochrony zdrowia. Od października posłanka Halina Szymiec – Raczyńska spotyka się z młodzieżą gimnazjalną i licealną, z którą rozmawia o sex-ie, antykoncepcji, chorobach, a przede wszystkim o wzajemnym szacunku wśród młodych ludzi. Jako lekarz, posłanka nie zapomina o seniorach, z którymi rozmawia o zdrowiu, aktywności fizycznej, zdrowym odżywianiu, radości życia i konieczności przeprowadzania regularnych badań.

W 2011 roku z inicjatywy Haliny Szymiec – Raczyńskiej i świdnickiego stowarzyszenia Amazonek m.in. w Wałbrzychu, Świdnicy i Nowej Rudzie w ramach akcji „Mam haka na raka", mogliśmy obejrzeć wystawę niezwykłych zdjęć „Amazonki 2011". Fotografie pokazywały kobiety, którym udało się wyzdrowieć. Teraz posłanka – lekarz, chce uświadomić rodzicom, nauczycielom, a także młodzieży – jak ważne jest wczesne wykrycie choroby nowotworowej u dzieci. Dlatego na zaproszenie Haliny Szymiec – Raczyńskiej do Dzierżoniowa przyjechała prof. Alicja Chybicka lekarz medycyny, prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku,Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu.Tematem wykładu były „Pierwsze objawy chorób nowotworowych u dzieci". Wykład skierowany był do nauczycieli, dyrektorów szkół, przedszkoli, pedagogów, pracowników oświaty i rodziców. Nie zabrakło też młodzieży. – Przekazana podczas wykładu wiedza, może pozwolić nam na wczesne wykrycie chorób u naszych dzieci, a tym samym na natychmiastową reakcję i leczenie, które rozpoczęte odpowiednio szybko, jest szansą na życie – mówi posłanka. Pierwsze spotkanie odbyło się w Dzierżoniowie. Kolejne odbędą się m.in. w Świdnicy i Wałbrzychu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Polityka

Policja dziękuje powiatowi

Jednogłośnie przyjęto zmiany w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej podczas ostatniej sesji
Go to Top