Zatrzymali "snajpera" strzelającego do dziecka - film

Zatrzymali "snajpera" strzelającego do dziecka – film

w Region

Strzelał do ludzi z broni pneumatycznej, raniąc przy tym 15-letnią dziewczynkę. Policjanci z Dzierżoniowa zatrzymali sprawcę tego zdarzenia. Okazał się nim 22-letni mężczyzna. Za swój czyn odpowie przed sądem za co grozi nawet do 3 lat więzienia. Poniżej film.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie 9 lipca br. zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który dwa tygodnie wcześniej prawdopodobnie dla zabawy strzelał do grupy młodzieży z broni pneumatycznej, raniąc przy tym 15-letnią dziewczynę. Od 24 czerwca 2012 roku specjalna grupa funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie pracowała nad sprawą postrzelenia 15-letniej dziewczyny. Do incydentu tego doszło późnym wieczorem po godzinie 20.00, kiedy do grupy młodzieży wracającej do domu jedną z dzierżoniowskich ulic podjechał samochód. Pasażer tego samochodu wychylił się przez okno i oddał kilka strzałów w ich kierunku. Idąca chodnikiem 15-letnia dziewczyna została trafiona doznając rany postrzałowej.

Od momentu otrzymania zgłoszenia o tym zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwanie jego sprawcy. Wykrycie strzelającego do ludzi utrudniał fakt, że młodzież nie zapamiętała żadnych szczegółów dotyczących auta ani sprawcy. Dodatkowo w tym miejscu brak jest monitoringu miejskiego. Policjanci sprawdzali każdy sygnał dotyczący tej sprawy. Przełom nastąpił 9 lipca br. kiedy funkcjonariusze ustalili, że sprawcą tego przestępstwa jest 22-letni mieszkaniec Dzierżoniowa. Młody mężczyzna został zatrzymany. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. W wyjaśnieniach nie potrafił sensownie wytłumaczyć swojego zachowania, broniąc się upojeniem alkoholowym. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności dotyczące tego zdarzenia.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Nie ma czasu na nudę

Podczas tegorocznych wakacji najmłodsi mieszkańcy gminy Czarny Bór nie mają czasu na 

Warsztaty dla dzieci

W Centrum Kultury w Czarnym Borze rozpoczęły się Warsztaty dla dzieci ramach 
Go to Top