Zawody dla prawdziwych facetów

Zawody dla prawdziwych facetów

w Sport

W przedostatnim dniu roku w hali świebodzickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się zawody w wyciskaniu sztangi i siłowaniu na rękę. Zachęcamy wałbrzyszan do sprawdzienia swoich sił i umiejętności w starciu z najlepszymi.

Celem zawodów jest popularyzacja sportów siłowych wśród młodzieży i dorosłych, a także propagowanie aktywnego uprawiania sportu w regionie. W przypadku wyciskaniu sztangi w pozycji leżacej udział może wziąć udział każda osoba sprawna i niepełnosprawna pod warunkiem, że nie ma przeciwwskazań do uprawiania takiej dyscypliny sportu. W turnieju mogą wziąć udział zawodnicy od 16 roku życia za pisemną zgodą rodziców, zawodnicy nie zrzeszeni w PZKFiTS. Zgłoszenie zawodników jest jednoznacznez brakiem przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zawodach. Zawody obejmują jedną konkurencję – wyciskanie sztangi leżąc na ławeczce (bez koszulek wspomagających). Przewiduje się rywalizację mężczyzn i kobiet w trzech podejściach, w formule Wilks"a. Sprzęt, technika wykonania podejścia, punktacja według formuły Wilks"a ustalone przez organizatora.

Zasady: Rozstaw rąk nie może przekroczyć 81cm licząc między palcami wskazującymi.Zawodnik może samodzielnie zdjąć sztangę ze stojaków lub poprosić o podanie obsługę techniczną.Bój rozpoczyna z wyprostowanych ramion w stawach łokciowych na komendę „start" sędziego głównego.Po komendzie „start" opuszcza sztangę na klatkę piersiową (obszar wzdłuż mostka), dotyka jej, nie musi zatrzymywać. Po dotknięciu od razu wyciska sztangę w górę do pełnego, lecz nie przesadnego wyprostu ramion w stawach łokciowych. Po wyciśnięciu sztangi blokuje ramiona w stawach łokciowych i po komendzie „stojak", sędziego głównego, odkłada sztangę na stojaki samodzielnie lub przy pomocy obsługi technicznej.W przypadku cofnięcia się sztangi podczas wyciskania, sędzia ma prawo wydać polecenie zabrania sztangi zawodnikowi przez obsługę techniczną.

Zasady i Regulamin Zawodów w Siłowaniu na Rękę:

Uczestnicy mogą walczyć tylko na prawą rękę. Łokieć ręki walczącej musi być w dowolnym miejscu na podłokietniku, a uchwyt rąk zawodników walczących nad centrum stołu. Wolna rękę zawodnik trzyma na drążku stołu. Bark i głowa nie może przekraczać środkowej linii stołu przed i w trakcie walki. Przed startem odległość między barkiem a przedramieniem ma wynosić szerokość dłoni, tak jak odległość między podbródkiem a ręką. Nie ma limitu czasu na rozegranie walki lecz pozostanie przez zawodnika powyżej 30 sekund w pozycji przegranej stanowi o jego porażce.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem
Go to Top