Zawody Pucharu Europy Centralnej

w Czarny Bór/Sport

W Czarnym Borze odbyły się zawody Pucharu Europy Centralnej rozgrywanego w ramach IBU Regional Events. Pierwszego dnia startów Polacy okazali się wyjątkowo gościnni – komplet zwycięstw w rywalizacji na nartorolkach zanotowali sąsiedzi zza południowej granicy.

Zawody rozgrywane na stadionie Melafiru zaliczane są do klasyfikacji letniego Pucharu Polski oraz letniej edycji Celuj w Igrzyska. Stawką przedpołudniowych startów w kategorii młodzików były z kolei medale Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego. Zawodnicy rywalizowali w crossie na dystansach biegu indywidualnego. Złoty medal w rywalizacji młodzików wywalczył Konrad Matusik z UKN Melafir Czarny Bór, który w piętnastu strzałach spudłował tylko dwukrotnie. Z przewagą 38 sekund wyprzedził Maksymiliana Kosmacza z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Brązowy medal zdobył Stanisław Bodzek z MUKN Pod Stróżą Lubawka, który z grona medalistów zaliczył najwięcej niecelnych strzałów, bo aż sześć. Kolejne zwycięstwo klub z Czarnego Boru zanotował w rywalizacji młodziczek. Wszystko za sprawą Justyny Sinkiewicz, która mimo kary dwóch minut za cztery pudła wyprzedziła lepiej strzelająca Maję Fic z UKS Muflon Duszniki-Zdrój (trzy kary) o 15 sekund. Skład medalistek uzupełniła kolejna reprezentantka gospodarzy Weronika Król. Po południu do rywalizacji przystąpiły starsze kategorie, które ścigały się na nartorolkach. Pierwsze skrzypce odgrywali zawodnicy z Czech. Rywalizacja juniorów była popisem Mateja Cervenki i Jonasa Kabrdy z Novego Mesta na Moravach, którzy zachowali stuprocentową skuteczność strzelecką i między sobą rozstrzygnęli losy zwycięstwa. Lepszy o 23 sekundy był Cervenka. Czechom na podium towarzyszył Mateusz Cabała z UKN Melafir Czarny Bór, który spudłował trzykrotnie i stracił półtorej minuty. Wśród juniorek stawka była czteroosobowa, walka o zwycięstwo była jednak wyrównana, bo wszystkie zawodniczki zaliczyły po trzy karne rundy. Wygrała Kamila Oralkova z Novego Mesta, druga ze stratą 20 sekund była Dominika Leśniara z MKS Karkonosze Jelenia Góra, z trzecim czasem finiszowała Lucie Paulusova z klubu w Jilemnicach. Niewielkie różnice czasowe dzieliły najlepszych juniorów młodszych. Jan Kamrad z Novego Mesta wyprzedził Antonina Hroma z Jilemnic o 11 sekund. Najlepszy z Polaków, Dawid Miller, był trzeci i do zwycięzcy stracił 16 sekund. Również w rywalizacji juniorek młodszych dwie czołowe lokaty zajęły zawodniczki z Czech: Sofie Smutna i Anita Cikankova. Trzecie miejsce wywalczyła Oliwia Arendarczyk z Czarnego Boru.

Drugiego dnia Pucharu Europy Centralnej w Czarnym Borze zwycięstwa dla Polski odniosły młodziczka Justyna Sinkiewicz oraz juniorka młodsza Aleksandra Szajnowska – obie z miejscowego Melafiru. W pozostałych kategoriach triumfowali zawodnicy z Czech. Jako pierwsi swoją zawody rozegrali młodzicy, którzy rywalizowali w crossie na dystansie sprinterskim (1,5km). Zwycięstwo odniósł Czech Matyas Kunc z SG Jablonec, który z jedną karną rundą na koncie pokonał Kajetana Urbaniaka różnicą 22 sekund. Zawodnik z Czarnego Boru spudłował czterokrotnie i został jednocześnie złotym medalistą mistrzostw województwa dolnośląskiego. Trzeci w ogólnej klasyfikacji był Jakub Jedziniak z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Wśród młodziczek drugie zwycięstwo skompletowała Justyna Sinkiewicz. Zawodniczka UKN Melafir Czarny Bór spudłowała trzykrotnie – podobnie jak Kinga Tkocz z UKS Strzał Wodzisław Śląski. Na mecie obie zawodniczki dzieliły 24 sekundy. Na najniższym stopniu podium z dwoma karnymi rundami na koncie stanęła Iga Wardzińska z UKS Mieroszów, która nieznacznie wyprzedziła bezbłędną Lenę Wojciechowską.

Po południu zawodnicy rywalizowali na nartorolkach w biegach pościgowych z pięciosekundowymi interwałami. Wśród juniorów triumfowali reprezentanci Czech Matej Cervenka i Kamila Okralkova – oboje z Novego Mesta na Moravach. Lokaty na podium wywalczyli Kamil Cedzidło i Mateucz Cabała z Czarnego Boru oraz Dominika Leśniara z MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Dzień zwieńczyły wyścigi juniorów młodszych. Na pierwsze miejsce z drugiej lokaty po sprincie awansował Antonin Hron z KB Jilemnice. Najlepszym z Polaków okazał się Dawid Filip, który na ostatniej rundzie biegowej stoczył zażarty pojedynek z triumfatorem sprintu Janem Kamaradem z Novego Mesta. Zawodnik gospodarzy wyprzedził reprezentanta Czech o dwie sekundy. Na drugie miejsce awansował z czwartej lokaty po sprincie. Na pierwsze miejsce z czwartej lokaty na starcie przesunęła się z kolei Aleksandra Szajnowska. Bieg juniorek młodszych był popisem zawodniczek Melafiru, który zajęły pięć pierwszych miejsc, co wcale nie było takim łatwym osiągnięciem zważywszy, że dwie czołowe lokaty w sprincie wywalczyły Czeszki. Anita Cikankova i Sofie Smutna pudłowały na potęgę i z dwucyfrowym bagażem karnych rund osunęły się odpowiednio na szóste i dziewiąte miejsce. Druga była Majka Germata, trzecia Julia Tomasiak, czwarta Oliwia Arendarczyk, a piąta Milena Widlak.

(źródło: PZB)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem

Spółdzielnia powołana

W siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Czadrowie odbyło się zebranie założycielskie Spółdzielni Energetycznej
Go to Top