Zawody Pucharu Europy Centralnej

w Czarny Bór/Sport

W Czarnym Borze odbyły się zawody Pucharu Europy Centralnej rozgrywanego w ramach IBU Regional Events. Pierwszego dnia startów Polacy okazali się wyjątkowo gościnni – komplet zwycięstw w rywalizacji na nartorolkach zanotowali sąsiedzi zza południowej granicy.

Zawody rozgrywane na stadionie Melafiru zaliczane są do klasyfikacji letniego Pucharu Polski oraz letniej edycji Celuj w Igrzyska. Stawką przedpołudniowych startów w kategorii młodzików były z kolei medale Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego. Zawodnicy rywalizowali w crossie na dystansach biegu indywidualnego. Złoty medal w rywalizacji młodzików wywalczył Konrad Matusik z UKN Melafir Czarny Bór, który w piętnastu strzałach spudłował tylko dwukrotnie. Z przewagą 38 sekund wyprzedził Maksymiliana Kosmacza z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Brązowy medal zdobył Stanisław Bodzek z MUKN Pod Stróżą Lubawka, który z grona medalistów zaliczył najwięcej niecelnych strzałów, bo aż sześć. Kolejne zwycięstwo klub z Czarnego Boru zanotował w rywalizacji młodziczek. Wszystko za sprawą Justyny Sinkiewicz, która mimo kary dwóch minut za cztery pudła wyprzedziła lepiej strzelająca Maję Fic z UKS Muflon Duszniki-Zdrój (trzy kary) o 15 sekund. Skład medalistek uzupełniła kolejna reprezentantka gospodarzy Weronika Król. Po południu do rywalizacji przystąpiły starsze kategorie, które ścigały się na nartorolkach. Pierwsze skrzypce odgrywali zawodnicy z Czech. Rywalizacja juniorów była popisem Mateja Cervenki i Jonasa Kabrdy z Novego Mesta na Moravach, którzy zachowali stuprocentową skuteczność strzelecką i między sobą rozstrzygnęli losy zwycięstwa. Lepszy o 23 sekundy był Cervenka. Czechom na podium towarzyszył Mateusz Cabała z UKN Melafir Czarny Bór, który spudłował trzykrotnie i stracił półtorej minuty. Wśród juniorek stawka była czteroosobowa, walka o zwycięstwo była jednak wyrównana, bo wszystkie zawodniczki zaliczyły po trzy karne rundy. Wygrała Kamila Oralkova z Novego Mesta, druga ze stratą 20 sekund była Dominika Leśniara z MKS Karkonosze Jelenia Góra, z trzecim czasem finiszowała Lucie Paulusova z klubu w Jilemnicach. Niewielkie różnice czasowe dzieliły najlepszych juniorów młodszych. Jan Kamrad z Novego Mesta wyprzedził Antonina Hroma z Jilemnic o 11 sekund. Najlepszy z Polaków, Dawid Miller, był trzeci i do zwycięzcy stracił 16 sekund. Również w rywalizacji juniorek młodszych dwie czołowe lokaty zajęły zawodniczki z Czech: Sofie Smutna i Anita Cikankova. Trzecie miejsce wywalczyła Oliwia Arendarczyk z Czarnego Boru.

Drugiego dnia Pucharu Europy Centralnej w Czarnym Borze zwycięstwa dla Polski odniosły młodziczka Justyna Sinkiewicz oraz juniorka młodsza Aleksandra Szajnowska – obie z miejscowego Melafiru. W pozostałych kategoriach triumfowali zawodnicy z Czech. Jako pierwsi swoją zawody rozegrali młodzicy, którzy rywalizowali w crossie na dystansie sprinterskim (1,5km). Zwycięstwo odniósł Czech Matyas Kunc z SG Jablonec, który z jedną karną rundą na koncie pokonał Kajetana Urbaniaka różnicą 22 sekund. Zawodnik z Czarnego Boru spudłował czterokrotnie i został jednocześnie złotym medalistą mistrzostw województwa dolnośląskiego. Trzeci w ogólnej klasyfikacji był Jakub Jedziniak z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Wśród młodziczek drugie zwycięstwo skompletowała Justyna Sinkiewicz. Zawodniczka UKN Melafir Czarny Bór spudłowała trzykrotnie – podobnie jak Kinga Tkocz z UKS Strzał Wodzisław Śląski. Na mecie obie zawodniczki dzieliły 24 sekundy. Na najniższym stopniu podium z dwoma karnymi rundami na koncie stanęła Iga Wardzińska z UKS Mieroszów, która nieznacznie wyprzedziła bezbłędną Lenę Wojciechowską.

Po południu zawodnicy rywalizowali na nartorolkach w biegach pościgowych z pięciosekundowymi interwałami. Wśród juniorów triumfowali reprezentanci Czech Matej Cervenka i Kamila Okralkova – oboje z Novego Mesta na Moravach. Lokaty na podium wywalczyli Kamil Cedzidło i Mateucz Cabała z Czarnego Boru oraz Dominika Leśniara z MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Dzień zwieńczyły wyścigi juniorów młodszych. Na pierwsze miejsce z drugiej lokaty po sprincie awansował Antonin Hron z KB Jilemnice. Najlepszym z Polaków okazał się Dawid Filip, który na ostatniej rundzie biegowej stoczył zażarty pojedynek z triumfatorem sprintu Janem Kamaradem z Novego Mesta. Zawodnik gospodarzy wyprzedził reprezentanta Czech o dwie sekundy. Na drugie miejsce awansował z czwartej lokaty po sprincie. Na pierwsze miejsce z czwartej lokaty na starcie przesunęła się z kolei Aleksandra Szajnowska. Bieg juniorek młodszych był popisem zawodniczek Melafiru, który zajęły pięć pierwszych miejsc, co wcale nie było takim łatwym osiągnięciem zważywszy, że dwie czołowe lokaty w sprincie wywalczyły Czeszki. Anita Cikankova i Sofie Smutna pudłowały na potęgę i z dwucyfrowym bagażem karnych rund osunęły się odpowiednio na szóste i dziewiąte miejsce. Druga była Majka Germata, trzecia Julia Tomasiak, czwarta Oliwia Arendarczyk, a piąta Milena Widlak.

(źródło: PZB)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem

Spółdzielnia powołana

W siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Czadrowie odbyło się zebranie założycielskie Spółdzielni Energetycznej
Go to Top