Zawody w Ratownictwie Górskim

Zawody w Ratownictwie Górskim

w Aktualności

Grupa Regionalna GOPR Wałbrzysko-Kłodzka w dniach 6-8 września 2013r po raz XIX organizuje Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim w rejonie Gór Stołowych – Karłowa.

W wydarzeniu otwartym dla publiczności wezmą udział ratownicy z wszystkich siedmiu grup regionalnych GOPR a także niemieccy i czescy ratownicy górscy Bergwachtu i Horskiej Służby, reprezentacje jednostek Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz ratownicy KGHM Polska Miedź S.A. Spodziewany jest start łącznie około 60 zawodników. Zawody polegają na pokonaniu przez trzyosobowy zespół ratowników trasy biegu terenowego o długości ok. 9 km, na której umieszczono elementy techniczne alpinistyczne i taternickie stosowane w ratownictwie górskim. Konkurencje techniczne umieszczone są na Szczelińcu Wielkim. Drużyny są klasyfikowane są w następujących kategoriach:

– klasyfikacja drużyn reprezentacji służb ratownictwa górskiego – klasyfikacja drużyn służb spoza ratownictwa górskiego – klasyfikacja drużyn z Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR

Bazą tegorocznych zawodów jest Hotel Karłów w Karłowie. Tutaj znajdować się będzie miejsce startu zawodników, zaplanowanego w sobotę o godz. 9:30, oraz meta, noclegi, wyżywienie wszystkich zawodników, przedstawicieli sponsorów GOPR i zaproszonych gości.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top