Zbiera podpisy i wystawia kandydatów

Zbiera podpisy i wystawia kandydatów

w Aktualności

– Do tej pory zebraliśmy już około dwóch tysięcy podpisów pod referendum – mówił dziś popołudniu na krótkiej konferencji prasowej Patryk Wild, kandydat Stowarzyszenia Dolny Śląsk na prezydenta Wałbrzycha i jeden z inicjatorów przeprowadzenia referendum w naszym mieście.

Przypomnijmy. Autorzy wniosku chcą, aby w Wałbrzychu przeprowadzone zostało referendum podczas którego, mieszkańcy odpowiedzieliby na trzy pytania. Czy jesteś za wprowadzeniem dopłat ze strony miasta do wody i ścieków. Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu lokalizacji na terenie Wałbrzycha składowisk odpadów innych niż składowiska odpadów komunalnych i zakazu lokalizacji zakładów i instalacji przetwórstwa odpadów niebezpiecznych – innych niż zlokalizowane w miejscu powstawania odpadów oraz czy jesteś za wprowadzeniem na drogach gminnych zakazu wjazdu pojazdów ciężarowych o masie własnej przekraczającej 5 ton, przewożących odpady nie komunalne i będące substancjami niebezpiecznymi. – Do tej pory zebraliśmy już dwa tysiące podpisów – mówił dziś z dumą Patryk Wild. Aby referendum w ogóle się odbyło musi zebrać 9798 podpisów. By było frekwencja musi wynieść minimum 30 procent.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zapytaliśmy byłego wójta Stoszowic czy wystawia swoich kandydatów do rady miejskiej w zbliżających się wyborach samorządowych. – Tak. Będą reprezentować komitet wyborczy wyborców Patryka Wilda "Nowoczesny Wałbrzych" – odpowiedział kandydat na prezydenta. Nie chciał wymieniać jeszcze nazwisk. – A czy była wiceprezydent Halina Pankanin będzie startowała?  – padło kolejne pytanie. – Do rady miejskiej nie – zakończył Patryk Wild.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Bezpieczne drogi

Gmina Walim może się pochwalić kolejnym odcinkiem nowego chodnika przy drodze powiatowej

Zachodnia wyremontowana

Zakończyła się bardzo ważna dla mieszkańców powiatu wałbrzyskiego a szczególnie gminy Boguszów-

Mają obwodnicę!

28 października pierwsi kierowcy pojechali wałbrzyską obwodnicą w ciągu drogi krajowej nr
Go to Top