Zbiórka gratów zakończona

Zbiórka gratów zakończona

w Aktualności

Ponad 76 ton odpadów, w tym 75,06 ton odpadów wielkogabarytowych oraz 1,8 ton zużytego sprzętu RTV/AGD zebrano podczas akcji "Wywalamy graty z chaty". Całkowity koszt przeprowadzonej zbiórki wyniósł blisko 64 tysiące złotych.

76,86 ton odpadów, 

Akcja prowadzona była od 7 czerwca do 9 lipca. Obejmowała zarówno zużyty sprzęt RTV/AGD jak i odpady typu stare meble, stolarka okienna i drzwiowa, opony samochodowe itp. Zbiórka skierowana była do mieszkańców miasta i prowadzona była na zasadach podobnych jak w roku ubiegłym – dla każdego osiedla wyznaczony został termin na wystawienie odpadów, natomiast ich odbiór następował kolejnego dnia. Wykonawcą usługi w br. była firma ALBA Dolny Śląsk Sp. z o.o. z Wałbrzycha.

– Zasadniczo akcja przebiegła bez większych incydentów, poza kilkoma zgłoszeniami od mieszkańców o nieodebranych odpadach – w takich przypadkach uwagi przekazywane były do Wykonawcy, który odbierał odpady – komentuje zastępca naczelnika WIM Aleksandra Winiarska – Stwierdzono także akty wandalizmu, np. rozbijanie ekranów telewizorów oraz podpalenie odpadów zebranych w punkcie zbiórki na osiedlu Podzamcze.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał
Go to Top