Zbzikowana historia w bibliotece

Zbzikowana historia w bibliotece

w Kultura

Liczna widownia stawiła się na premierę spektaklu „Zbzikowana historia" w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej Trele Morele, którą wystawiono w bibliotece w Gorcach (Filia nr 4 MBP-CK).

Trele Morele działa przy Miejskiej Bibliotece Publicznej-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach, Filii nr 4 (dzielnica Gorce) od 2001 r. Opiekunem, a zarazem reżyserem spektakli realizowanych przez teatrzyk jest Katarzyna Bernaś – instruktor teatralny i pedagog. Od lutego br. teatrzyk mozolnie pracował nad najnowszą premierą – „Zbzikowaną historią" opartą na motywach „Alicji w Krainie Czarów" L. Carrolla. Swoją wersję „Alicji…" odegrali dla nas: Aleksandra Barczuk, Patrycja Bąbel,Dominik Głowacki, Martyna Grześkowiak, Aleksandra Hamerska, Marika Jodełka, Patrycja Kasprzyk, Sara Kochańska, Sara Nanowska, Nikola Niewiara, oraz Wiktoria Redka. Publiczność nagrodziła dzieci gromkimi oklaskami, a w rozmowach popremierowych zgodnie podkreślała pomysłowość grupy oraz wyjątkową swobodę sceniczną młodych artystów. Liczne gratulacje i pochwały zebrała także Katarzyna Bernaś, która doceniona została za pracowitość, cierpliwość i ogromną wrażliwość. Miłym akcentem, który podkreślił wkład instruktorki w życie teatralne naszego miasta stał się fakt, że jej podopieczni już teraz podziękowali jej za lata pracy z nimi i nad nimi ofiarując jej bukiet pięknych róż. Oklaski i pochwały nie były jednak dla młodych aktorów jedynym wyróżnieniem. Słodką niespodziankę przygotowała dla niech Dyrektor MBP-CK – Elżbieta Gajewska, w imieniu której upominek wręczyła Małgorzata Sycz, zastępca dyrektora. Podziękowania i słodycze przekazał dzieciom także burmistrz Waldemar Kujawa. Należy podkreślić, że każdą premierę grupy poprzedzają godziny prób, zmian i udoskonaleń, ciężkiej pracy nad dykcją, postawą sceniczną, emisją i barwą głosu. To wszystko razem sprawiło, że grupa doceniona została także poza granicami naszego miasta, o czym poinformowała wszystkich zgromadzonych instruktorka grupy. Teatrzyk Trele Morele zakwalifikował się na trzydniowy, ogólnopolski festiwal teatralny „Miniatury", który już w czerwcu odbędzie się w Opolu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

To był ich dzień

Bibliotekarze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego uroczyście świętowali Dzień Bibliotekarza.
Go to Top