Zibrow chce dymisji Kruczkowskiego

Zibrow chce dymisji Kruczkowskiego

w Aktualności

Zrezygnowania z urzędu prezydenta Wałbrzycha domaga się od Piotra Kruczkowskiego, były kandydat na gospodarza naszej gminy Andrzej Zibrow. Dlatego wystosował list otwarty, który publikujemy poniżej.

"Jako zwykły obywatel Wałbrzycha, pragnę wyrazić swoje oburzenie w związku z wydanym przez Pana skandalicznym oświadczeniem w sprawie korupcji wyborczej. Po raz kolejny bezpodstawnie pomawia Pan wałbrzyszan. Oskarża opozycję o manipulację opinią publiczną, o naciski polityczne na policję, prokuraturę i sąd, o goebbelsowskie zasady. To wyraz wyjątkowego cynizmu z Pańskiej strony. Jako urzędujący Prezydent i organ wykonawczy gminy Wałbrzych, oraz partyjny beneficjent wygranych wyborów, stoi Pan na straży konstytucji i demokracji. Powyższe wypowiedzi nie licują z powagą sprawowanego urzędu. To za Pana rządów Wałbrzych zyskał opinię miasta, w którym wybory i urzędy można kupić. Pańska prezydentura, niestety, to czas stracony na puste obietnice i polityczne pieniactwo. Z góry ocenił Pan już swoich przeciwników politycznych, obrzucając ich inwektywami jako zaciekłych, zakłamanych i bezmyślnych ludzi. Mam nadzieję, że wałbrzyszanie wyciągną z tego wnioski.

Czytając uważnie Pana oświadczenie nasuwają się pytania: Kto tu kłamie? Kto jest prowokatorem? Komu Wałbrzych zawdzięcza czarną passę w mediach? Dlaczego Prezydent miasta nadużywa swojej władzy i nie chce ponieść za to konsekwencji? Szanowny Panie Prezydencie! Jednego jestem pewien: dziwnych odwiedzin w moim domu tuż przed drugą turą wyborów. Dlatego mam prawo, „nadać" sobie status pokrzywdzonego, a zarazem zadać publiczne pytanie: czy aby na pewno z korupcją polityczną nie ma Pan nic wspólnego?

Jest rzeczą oczywistą, że należy z pokorą sprawować swój urząd w interesie wszystkich mieszkańców Wałbrzycha. Dzisiaj wałbrzyszanie są już zmęczeni, a Wałbrzych z dnia na dzień traci na znaczeniu. W życiu publicznym obowiązują jednoznaczne standardy: honor, przejrzystość, kompetencje, sumienie i uczciwość. Jeżeli obowiązują Pana te same standardy, jakie zmusiły Pańskiego kolegę i wieloletniego współpracownika Stefanosa E. do zrezygnowania ze wszystkich funkcji publicznych, a Zarząd Pana partii do rozwiązania jej lokalnych struktur, to wierzę, że zrezygnuje Pan z pełnionych funkcji publicznych i politycznych.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Budżet uchwalony

Rada Powiatu Wałbrzyskiego uchwaliła budżet na 2023 rok

Zwiedzili Polskę

Kilka istotnych uchwał podjęli radni na ostatniej sesji rady powiatu wałbrzyskiego.
Go to Top