Zima paraliżuje komunikację

Zima paraliżuje komunikację

w Region

Na stację Wrocław Główny nie dojeżdżają pociągi od strony Oleśnicy, Rawicza, Głogowa, Legnicy i Wałbrzycha. Składy zatrzymują się nainnych stacjach na terenie miasta. Przewozy Regionalne organizują komunikację zastępczą.

Od godz. 9:00 w piątek zamknięte są wszystkie trzy tory na estakadzie łączącej stację Wrocław Główny z posterunkiem Grabiszyn. Z tego powodu pociągi wjeżdżające do miasta kończą bieg na następujących stacjach:

jadące z kierunku Oleśnicy – na stacji Wrocław Nadodrze,

jadące z kierunku Rawicza – na stacji Wrocław Mikołajów,

jadące z kierunku Głogowa – na stacji Wrocław Kuźniki,

jadące z kierunku Legnicy – na stacji Wrocław Muchobór,

jadące z kierunku Wałbrzycha – na stacji Wrocław Zachodni.

Przewozy Regionalne Sp. z o.o. organizują komunikację zastępcą między ww. stacjami a Dworcem Głównym. Autobusy kursują już między Nadodrzem, Mikołajowem i Muchoborem a Dworcem Głównym, komunikacja zastępcza do stacji Wrocław Kuźniki i Wrocław Zachodni jest organizowana.Przedstawiciele kolei apelują więc o korzystanie z autobusów i tramwajów komunikacji miejskiej Wrocławia. Bilety kolejowe nie są honorowane w tych środkach transportu.

Podróżni, którzy wykupili bilety na pociąg Przewozów Regionalnych, ale z powodu zaistniałej sytuacji chcą zrezygnować z przejazdu, mogą oddać bilety w kasach na Dworcu Głównym. Przewoźnik zwróci im 100 proc. ceny biletów.

Zamknięcie estakady spowoduje opóźnienia w kursowaniu pociągów przejeżdżających i odjeżdżających z Wrocławia. Przewozy Regionalne informują, że pociąg międzynarodowy relacji Wrocław – Drezno (odjazd: 13:05) pojedzie jako pociąg osobowy i będzie zatrzymywał się na każdej stacji. Pociąg interREGIO relacji Poznań – Przemyśl (Wielkopolanin, odjazd z W-wia Głównego: 17:41) od stacji Wrocław Mikołajów pojedziejako pociąg osobowy i będzie zatrzymywał się na każdej stacji, jego odjazd będzie opóźniony o ok. 40 minut.

Pociągi na trasach w kierunku Jelcza-Laskowic, Brzegu i Kłodzka kursują bez większych zakłóceń.

Decyzję o zamknięciu wszystkich trzech torów na estakadzie między Wrocławiem Głównym a Grabiszynem podjął zarządca infrastruktury -PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Ma ona związek z prowadzonymi w tym miejscu pracami modernizacyjnymi. Według wstępnych deklaracji wykonawcy remontu i PKP PLK ruch pociągów po dwóch torach ma zostać przywrócony w piątek ok. godz. 19:00.

 

 


                    

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Na nich zawsze można liczyć

Pełniący funkcję burmistrza Boguszowa-Gorc  Krzysztof Kumorek, przewodniczący Rady Miasta Stanisław Urbaniak oraz

Inwestują w sprzęt

Dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Wałbrzyski rozbudowuje bazę
Go to Top