Złapaliśmy wiatr w żagle

w Powiat

Ponad 90 milionów złotych ma już na koncie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Deklarowana kwota to przekracza 115 milionów! Swoje „grosze” fundacji Jurka Owsiaka dorzuciły gminy powiatu wałbrzyskiego.


Boguszów-Gorce

Wielkie serca mieszkańców

Ponad 33 tysiące złotych uzbierał w tym roku Boguszów-Gorce dla Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Akcję rozpoczęła się w siedzibie sztabu tj. Miejskiej Bibliotece Publicznej-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach już w sobotę 11 stycznia – kiermaszem ciast, drobiazgów i loterią przygotowaną przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach oraz kiermaszem rękodzieła przekazanego przez boguszowskie rękodzielniczki: Alicję Wójcik, Kamilę Markowską i Martę Filipek. Tego samego dnia o godzinie 17.00 w sali widowiskowej MBP-CK odbył się koncert z licytacjami w wykonaniu  Nairy Ayvazyan i gości. W niedzielę od godziny 8.00 blisko 50 wolontariuszy kwestowało na ulicach naszego miasta. Niedzielny program, obok kiermaszu z drobiazgami, wypełniła premiera spektaklu dla dzieci pt. „Złota rybka” w wykonaniu grupy teatralnej Krewni i Znajomi Królika. Salę widowiskową MBP-CK po spektaklu opuszczała wzruszona do łez publiczność. O godz. 15.00 Finał WOŚP w Boguszowie-Gorcach przeniósł się do Centrum Kulturalnego „Witold” a siedziba boguszowskiego sztabu WOŚP opanowała gorączka liczenia datków ofiarowanych przez ludzi wielkiego serca – mieszkańców Boguszowa-Gorc i okolic.  CKK „Witold” przygotowało dla naszych mieszkańców 5 godzinny program, w którym znalazły się takie atrakcje jak: pokazy karate UKS Shinkyokushinkai,  pokaz taneczny w wykonaniu grupy z Akademii Sportu Gorce oraz koncert zespołu „Pozytywni” z Mieroszowa. Gwiazdą wieczoru był zespół Bethel, który wprowadził zebraną widownię w bardzo pozytywny nastrój. Wielki boguszowski Finał WOŚP zwieńczyło „światełko do nieba” – zimne ognie. W tym roku zagrali: ZGM S.p. z o.o. – CKK „Witold” i Ośrodek „Dzikowiec”, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Boguszowie-Gorcach, Hotel „Piotr” i Restauracja „Magdalenka”, Restauracja i Pizzeria „Baryt”, Kawiarnia Choco & Latte, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wałbrzychu.  Organizatorzy dziękują sponsorom, ofiarodawcom, wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli, bez których XXVIII Finał WOŚP nie odniósłby sukcesu.


Czarny Bór

Czarnoborskie granie

Pokaz magii i iluzji, brawurowe licytacje, cudowni młodzi artyści, stoiska sołeckie, fajerwerki, a przede wszystkim gorące serca i hojność mieszkańców przyniosły efekt w postaci absolutnie rekordowej zbiórki.

40 tysięcy złotych – tyle na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się uzbierać w Gminie Czarny Bór. 12 stycznia 2020 r. Gmina Czarny Bór, po raz kolejny zagrała w największej Orkiestrze świata – Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy! W ramach czarnoborskiego sztabu zorganizowano, pełną emocji i niespodzianek rodzinną imprezę charytatywną. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci oraz dla dorosłych. Wszystkich oczarował jeden z czołowych polskich iluzjonistów – MAGIK MARKUS (oficjalnie jedyny na świecie Biegły Sądowy Ekspert w Dziedzinie Sztuk Iluzji).

Na scenie zaprezentowali się także najmłodsi artyści – przedszkolaki z Witkowa i Czarnego Boru oraz ich starsze koleżanki uczennice GZS-P – wzruszając do łez tłumnie zgromadzoną publiczność. Nie zabrakło też loterii fantowej oraz stoisk sołeckich, serwujących przepyszne ciasta, kawę, herbatę oraz znane w całym regionie czarnoborskie pierogi. Były oczywiście i licytacje, które brawurowo i z poczuciem humoru poprowadził znany kabareciarz Jarek Marek Sobański. Podczas imprezy wylicytowano blisko 90 różnorodnych gadżetów, voucherów i usług, a dochód z samych aukcji wyniósł 22.130,00 zł. Najwięcej emocji wzbudziły licytacje: złotego serca z pracowni Wiesława Cozaca (4.000,00), przelotu samolotem Stefana Dynerowicza (2.200,00), Misia Giganta ofiarowanego przez Damiana Romanika (2.100,000) oraz Nartusi i Nartka – czarnoborskich krasnali podarowanych przez Stowarzyszenie Atrakcyjni (1.250,00 za 2 szt.) Atrakcyjny program, sprawna organizacja, zaangażowanie i gorące serca mieszkańców sprawiły, że po raz kolejny wielkoorkiestrowa zbiórka w Gminie Czarny Bór (jednej z najmniejszych gmin w Aglomeracji Wałbrzyskiej) okazała się rekordowa. Kwota 40 tysięcy zł uzyskana przez czarnoborski sztab w przeliczeniu na jednego mieszkańca gminy to 8,35 zł, co daje jeden z najlepszych wyników w Powiecie Wałbrzyskim. Czarnoborski Sztab WOŚP składa gorące podziękowania wszystkim, którzy wsparli działania sztabu oraz przyczynili się do tej wspaniałej rekordowej zbiórki.


Głuszyca

Włączyła się cała gmina

Głuszycki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 28 finału 12 stycznia 2020 r. zebrał rekordową kwotę 15 043,5 zł!

Zbiórka na ulicach Głuszycy zaczęła się w niedzielny poranek. Kwestującymi wolontariuszami byli także Roman Głód, burmistrz Głuszycy oraz Dorota Hałas, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy. Głuszycki sztab WOŚP działający jak co roku w Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej zorganizował popołudniowy finał, na który licznie przybyli mieszkańcy gminy i okolic.

Po raz pierwszy finał WOŚP-u zorganizował głuszycki ośrodek Geramus, którego załoga, jak i podopieczni spisali się na medal. O godz. 15.30 w sali widowiskowej CK-MBP w Głuszycy zabrzmiał znany wszystkim hymn WOŚP-u zagrany przez Głuszycką Orkiestrę Dętą pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Lecia. Wszyscy zebrani upamiętnili minutą ciszy tragicznie zmarłego Prezydenta Miasta Gdańska śp. Pawła Adamowicza. Po pełnym energii koncercie głuszyckiej orkiestry zaczęły się pierwsze licytacje. Hojność i otwartość serc głuszyckiej publiczności przeszła najśmielsze oczekiwania. Wszystkie wylicytowane przedmioty zasiliły w znaczący sposób puszkę Fundacji. Zacięta licytacja toczyła się o m.in. o kupon na lot balonem i ostatecznie zakończyła się na kwocie 1 500 zł.

Koncert zespołu Paranoja Hotel, który zagrał swoje autorskie kawałki, jak i znane rockowo-bluesowe covery, wprawił wszystkich w radosny nastrój. Wiele chwil wzruszenia dostarczyły licznie zgromadzonej publiczności występy tańczących dzieci przygotowanych przez  choreograf Jadwigę Schwebs. Motylki, Pirueciki i Gwiazduchy pokazały klasę! Swoje talenty zaprezentowali także Bartek Makułowicz, Ola Harasimowicz (dwukrotnie!), Maja Sibirska, Martyna Pokorska, Magda Jelewska, Maria Kuźma, Marcelina Popik, Iga Smusz, Nikola Smusz – młodzi uczestnicy zajęć nauki gry na gitarze prowadzonych przez Marcina Zalesia oraz zajęć wokalnych prowadzonych przez Radosława Zychala. Koncert i licytacje poprowadzili Sabina Jelewska i Artur Gołda.


Jedlina-Zdrój

Rekordowa zbiórka

W tym roku jedlińska Orkiestra na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej zebrała kwotę 13476,33 zł.

Finał WOŚP odbył się w hali uzdrowiskowo-spacerowej. Wolontariusze zbierali datki do puszek kwestarskich, za wrzutkę do puszki można było nabyć różnego rodzaju przedmioty: biżuterię, rękodzieło artystyczne, porcelanę, ozdoby, gry  i zabawki, skosztować pysznego ciasta. Akcję można było wesprzeć w licytacjach. Wśród przedmiotów przekazanych na licytację znalazły się między innymi vouchery na różnego rodzaju usługi i zabiegi, 2 wycieczki zagraniczne, wysokiej klasy kosmetyki, obraz jedlińskiego artysty, pióro Burmistrza Jedliny-Zdroju Leszka Orpla oraz piłka do siatkówki Reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata w 2018 roku.

W tym roku w Jedlinie – Zdroju zagrały zespoły SILENTlive, Grzybek BAND i Paranoja Hotel. Był występ dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Nie zabrakło też innych atrakcji. Był słodki poczęstunek, pomiary ciśnienia krwi, masy ciała a także gry i zabawy, nie tylko dla najmłodszych. Wspólnie stworzyliśmy „Jedlińskie Serce Świątecznej Pomocy”. Zakończeniem 28. Finału było „Światełko do Nieba”. – Serdecznie dziękujemy sztabowi, wolontariuszom, darczyńcom, radnym, nauczycielom, rodzicom uczniów, wszystkim osobom , które wsparły 28 akcję WOŚP. Do zobaczenia za rok –mówią organizatorzy.


Walim

Oni nigdy nie zawodzą

Ponad 26 tysięcy złotych uzbierał sztab WOŚP w Walimiu. To jednak nie wszystko – nadal trwa licytacja allegro obrazu #Murem za Owsiakiem autorstwa Ireny i Bogdana Szubskich oraz  pamiątki Rajdu Polskiego – Ott Tanak Ford Fiesta WRC.

Do wyboru było mnóstwo atrakcji.  Dzieci i nauczyciele z PSP im. Polskich Noblistów w Walimiu po raz kolejny zaprosili na słodkie „co nie co”, sprzedając wspaniałe ciasta upieczone przez swoich rodziców.  Uzyskali w ten sposób dla orkiestry  1117,74 zł. Było mnóstwo pluszaków, które znalazły nowych właścicieli. Nie zabrakło emocji, które zapewnili nam członkowie grupy Walim Rajdowy oraz MMMracing .  W samochodach Opel Corsa Proto, Audi quattro  S2, BMW  oraz Ford Fiesta R2 odważni mogli zakosztować adrenaliny, jaką daje rajdowa jazda. Wspólnie wypracowana kwota dla orkiestry to 3922,50 zł. Do nabycia było również rękodzieło artystyczne, własnoręcznie przygotowane przez  uczniów Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Walimiu. Tradycyjnie też  Koło Emerytów i Rencistów Gminy Walim wsparło WOŚP wpłacając 300,00 zł.  1100,00 zł  uzyskano z licytacji allegro za przejazd Fordem Escort WRC na fotelu pilota podczas Walimskiej Zimówki  17-18 stycznia 2019 r.

Ogromny “zastrzyk” gotówki wpłynął również z licytacji Tytułu  Honorowego Kasztelana Zamku Grodno na 2020 rok “przynosząc” 5350,00 zł.  Po raz kolejny został wylicytowany przez Kancelarie Adwokackie Ernest Ziemianowicz. Z licytacji gadżetów WOŚP  oraz podarunków złożonych przez ofiarodawców, uzyskano kwotę 8010,00 zł.-  W trakcie, kiedy otwieraliśmy nasze serca, zabawiał nas zespół DAGDA POINT.  W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy przekazali na licytację cenne przedmioty oraz aktywnie w niej uczestniczyli.  Serdecznie dziękujemy Panu Ernestowi  Ziemianowiczowi, który nie tylko wylicytował tytuł kasztelana Zamku Grodno, ale był z nami i aktywnie brał udział w licytacji, Grzegorzowi Szewczykowi i Łukaszowi Woźniakowi za możliwość jazdy wspaniałym Porsche. Serdeczne podziękowania ślemy dla wspaniałego Walimia Rajdowego i kierowców,  którzy udostępnili swoje rajdowe auta-  Bartka Bujalskigo, Romana Romelczyka, Tomasza Chmielewskigo,  a także dla  Michała Matuszyka . To dzięki Wam z Orkiestrą wspólnie gra nasza walimska motoorkiestra! Dziękujemy także Joli Raczyńskiej za mistrzowskiego torta – sowę, Monice Karankiewicz , Markowi Suder , Jackowi Frątczakowi, strażakom z OSP Walim oraz Danucie Szczęśniak, Jadwidze Kulaszewicz i Dominikowi Piątek, którzy wszystkie zebrane pieniążki policzyli. Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna. Dziękujemy także pracownikom Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, szczególnie szefowej naszego Sztabu Wioletcie Sowa –mówią organizatorzy. 28. finał WOŚP zakończył się  światełkiem do nieba – przy syrenie walimskiej straży pożarnej odpalono sztuczne ognie.

Ponadto: Mieroszów – 29.847,68 zł / Szczawno-Zdrój – 22 168,47 zł i 118,62 euro / Wałbrzych – 171 tysięcy złotych (i  jeszcze trwa liczenie!)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*