Zmiany w Toyocie

Zmiany w Toyocie

w Gospodarka

Carl Klemm został nowym prezesem Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o w Wałbrzychu. Odchodzący prezes Kenji Manabe, powrócił do pracy w Toyota Motor Corporation w Japonii.

Carl Klemm jest absolwentem Wydziału Inżynierii Uniwersytetu w Luton (Wlk.Brytania). Pracę w koncernie Toyoty rozpoczął w 1990 roku w Toyota Motor Manufacturing (UK) Ltd. (TMUK) na stanowisku general managera odpowiedzialnego za dział jakości. W roku 1995 został powołany na stanowisko General Managera Produkcji, a w 2001 roku został awansowany na Dyrektora Produkcji. W 2003 roku objął stanowisko dyrektora działu jakości. W czerwcu 2004 roku został mianowany na dyrektora administracji fabryki silników, a rok później został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora zarządzającego fabryki silników. 

W swoim dotychczasowej pracy był odpowiedzialny za praktyczne wdrożenie Toyota Production System oraz filozofii lean manufacturing (szczupłej produkcji), w celu osiągnięcia jakości wbudowanej w proces produkcyjny, a co za tym idzie produkowania samochodów i silników, które spełniają wysokie oczekiwania klientów.

W 2008 roku, za osiągnięcia w przemyśle motoryzacyjnym oraz za pracę na rzecz lokalnej społeczności, Carl Klemm został uhonorowany przez Królową Elżbietę II tytułem Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego (Member of British Empire). To w tym czasie zarządzana przez niego fabryka w Deeside przeżywała okres dynamicznego rozwoju a sam Carl Klemm był zaangażowany w zbiórki charytatywne, w ramach których zebrano ponad 750 tysięcy funtów na rzecz organizacji działającej na rzecz zapobiegania przemocy wobec dzieci.

– Pierwszą rzeczą jaką zauważyłem w TMMP była energia i zaangażowanie pracowników na rzecz osiągania coraz lepszych wyników każdego dnia – powiedział Carl Klemm podczas swojego pierwszego spotkania z pracownikami wałbrzyskiej fabryki Toyoty. – Moim osobistym celem jest rozwój lokalnych kadr na rzecz osiągnięcia przez TMMP pełnej samodzielności – mówił nowy prezes TMMP.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Wizerunkowa wpadka

Prezes Jarosław Kaczyński rozwiązał struktury partyjne w Wałbrzychu. Decyzja związana jest  z
Go to Top