Żmija zatakowała małą dziewczynkęi!

Żmija zatakowała małą dziewczynkęi!

w Aktualności

Wychodząc na podwórko ośmioletnia Natalia nie wiedziała, że to będzie najgorszy dzień w jej życiu. Idąc drogą nagle została zaatakowana przez żmiję…

Dziewczynka wróciła do domu i poinformowała mamę, że czuje się źle. Była bardzo osłabiona i miała mdłości. Mama ośmiolatki wezwała pogotowie. Razem z córką została przewieziona do szpitala na Piaskowej Górze. Lekarze skierowali dziewczynkę na odział dziecięcy. Dziecku podano surowicę. Natalka została zatrzymana na obserwację. W szpitalu pozostanie jeszcze kilkanaście dni. Mieszkańcy Głuszycy informują, że coraz częściej na terenie miasta pojawiają się żmije. Szczególnie dużo jest ich w Głuszycy Górnej w okolicach pól i drzew. Apelujemy do turystów, którzy wybierają się do Czech na obiad i spacer o szczególną ostrożność. Natalii życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Co należy zrobić w przypadku ukąszenia? Osoba ukąszona, nie powinna się poruszać. Sprzyja to bowiem rozprowadzaniu jadu wraz z krwią po całym organizmie. Ranę należy osłonić jałowym opatrunkiem. Osobę, która została ukąszona i straciła przytomność, powinno się ułożyć w pozycji bocznej ustalonej. Trzeba obserwować chorego, kontrolując jego podstawowe funkcje życiowe: oddychanie, puls, świadomość. Natychmiast wezwać pogotowie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top