Znamy bezpiecznego kierowcę

Znamy bezpiecznego kierowcę

w Sport

Dwa dni zaciętej rywalizacji na parkingu Galerii Victoria wyłoniły zwycięzców konkursu „Bezpieczny Kierowca 2014". Prestiżowy tytuł i komplet felg firmy Ronal trafiły do Marka Rybczyńskiego. Kamila Petela triumfowała w kategorii kobiet, a Joanna Babiarz i Radosław Witas byli najlepsi wśród pracowników fabryki Toyoty. Gościem finału był pilot Roberta Kubicy – wałbrzyszanin Maciej Szczepaniak.

W tegorocznych bezpłatnych szkoleniach „Bezpieczny Kierowca", organizowanych przez Akademię Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego wzięło udział aż 160 osób. Do ścisłego finału, który odbył się w sobotę i niedzielę (17-18 maja) pod Galerią Victoria zakwalifikowała się połowa z kursantów. Przez dwa dni finaliści zmagali się z konkursowymi zadaniami. Były to m.in. test na prawo jazdy, jazda na symulatorze ekologicznej i bezpiecznej jazdy, jazda na trolejach oraz kilka zadań sprawnościowych na placu manewrowym. Trudność zadań praktycznych, zwłaszcza w sobotę potęgował ulewny deszcz. – Faktycznie nie było łatwo. Zimno i mokro, wszędzie kałuże i strugi wody, w samochodach non stop włączone wycieraczki. Każdy marzył tylko o tym, żeby iść do domu, a tu trzeba było się ścigać z czasem. To była próba na przetrwanie, bo przecież „Bezpieczny Kierowca" musi być skupiony na drodze w każdych warunkach – śmieje się Kamila Petela, która wygrała kategorię „Kobiety". Drugie miejsce zajęła Anna Szczypek-Jagosz, a trzecie Adriana Pełka. Wśród pracowników Toyoty Motor Manufacturing Poland najlepszy okazał się Radosław Witas. Tuż za nim sklasyfikowani zostali Dariusz Trembowski i Szymon Jachim, a Joanna Babiarz wygrała kobiecą rywalizację wśród uczestników z Toyoty. Do rąk laureatów trafiły trzy alkomaty, dyplomy i statuetki oraz puchar prezesa TMMP, który wręczył Toru Takeuchi, wiceprezes Toyoty.

W klasyfikacji generalnej bezkonkurencyjny okazał się Marek Rybczyński. – Na co dzień jestem raczej dobrym kierowcą, przewidującym to, co może się wydarzyć na drodze i jeżdżę ostrożnie. Chyba takie podejście pomogło mi w pokonaniu zadań konkursowych, a wymagały one logicznego myślenia, precyzji i też trochę sprytu – mówi „Bezpieczny Kierowca 2014". Drugie miejsce wywalczył Michał Piszczatowski, a trzeci był Maciej Miniszek.

W tym roku zaproszenie na finał „Bezpiecznego Kierowcy 2014" przyjął pilot Roberta Kubicy – wałbrzyszanin Maciej Szczepaniak. Zawodnik startujący w Rajdowych samochodowych Mistrzostwach Świata opowiadał o swoich rajdowych doświadczeniach oraz o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze każdego dnia. – Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji i sponsorom. Aż trudno uwierzyć, ale za nami już 9 lat nieustannych działań. Nasze statystyki zaczynają wyglądać imponująco. Dotychczas w „Bezpiecznym Kierowcy wzięło udział 1860 osób, a w przyszłym roku będziemy świętować 10-lecie – mówi Piotr Starczukowski, inicjator wałbrzyskich działań szkoleniowych z doskonalenia techniki jazdy. – Im więcej osób wynosi ze spotkań z nami umiejętności i rozsądek, tym bardziej utwierdzamy się w tym, że jeszcze wiele jest do zrobienia. Co roku rośnie też liczba chętnych do udziału w naszej akcji – dodaje.

Choć konkurs „Bezpieczny Kierowca 2014" został rozstrzygnięty, to nie oznacza to końca wałbrzyskiej kampanii na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tegoroczna akcja prowadzona jest pod hasłem „Pijany nie może! Stop pijanym kierowcom!". Potrwa do 25 lipca, czyli do Dnia Bezpiecznego Kierowcy. Do tego czasu w planie jest dalsza akcja informacyjna połączona z wieloma wydarzeniami i konferencją.

Każdy może zostać „Bezpiecznym Kierowcą"

„Bezpieczny Kierowca" to cykl działań organizowanych przez Akademię Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego oraz fabrykę Toyota Motor Manufacturing Poland. Akcja powstała z myślą o kierowcach, których czasem gubi rutyna. Za nami już 9 edycji wałbrzyskich działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach bezpłatnych treningów, które prowadzone są cyklicznie od 2006 roku, każdy ma szansę poznać swoje błędy i otrzymać cenne wskazówki, jak eliminować groźne zachowania za kółkiem. Szkolenia prowadzone są na samochodach z Salonów Toyoty Jana Nowakowskiego. Warunek do udziału jest jeden. Trzeba posiadać prawo jazdy m.in. kategorii „B". Następnie należy wejść na stronę www.bezpieczny-kierowca.pl, wypełnić formularz zgłoszeniowy i mieć odrobinę szczęścia w losowaniu.

Bezpieczny Kierowca 2014" – wyniki

Klasyfikacja generalna

1.Marek Rybczyński

2.Michał Piszczatowski

3.Maciej Miniszek

 

Kobiety"

1.Kamila Petela

2.Anna Szczypek-Jagosz

3.Adriana Pełka

 

Kobiety TMMP"

1.Joanna Babiarz

 

Pracownik TMMP"

1.Radosław Witas

2.Dariusz Trembowski

3.Szymon Jachim

 

Dotychczasowi zdobywcy tytułu „Bezpieczny Kierowca"

2014 – Marek Rybczyński

2013 – Anna Żabska

2012 – Marek Simkiewicz

2011 – Zbigniew Marzec

2010 – Krzysztof Wójtowicz

2009 – Dariusz Trembowski

2008 – Piotr Kotliński

2007 – Tomasz Wach

2006 – Łukasz Kozłowski

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top