Zniszczyli auta w Szczawnie-Zdroju

w Aktualności

Pięć zniszczonych samochodów – to wynik „nocnej zabawy" dwóch młodych mężczyzn. Wałbrzyscy policjanci zatrzymali sprawców. Za zniszczenie mienia odpowiedzą przed sądem za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

14 maja około godz. 22.30 funkcjonariusze Komisariatu V Policji w Wałbrzychu zatrzymali na gorącym uczynku niszczenia mienia 27-letniego mieszkańca Szczawna Zdrój.

Pełniąc służbę w patrolu pieszym w rejonie ulicy Sienkiewicza w Szczawnie Zdrój, policjanci zauważyli dwóch mężczyzn skaczących po samochodach. W wyniku interwencji zatrzymano jednego z nich, a następnie drugiego. Okazało się że wandalami są 27-letni mieszkaniec Szczawna Zdrój oraz 20-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Starszy z mężczyzn był nietrzeźwy. Jak twierdził nie robił nic złego tylko się „bawił". Przeprowadzone badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze ustalili, że w ten sposób zostało zniszczonych 5 samochodów. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, w tym jakie straty spowodowali.

Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top