Znów skazany na dożywocie

Znów skazany na dożywocie

w Aktualności

Na karę dożywotniego pozbawienia wolności ponownie skazał Sąd Okręgowy w Świdnicy Petra P., którego świdnicka prokuratura rejonowa oskarżyła o zabójstwo w związku ze zgwałceniem 17-letniej Ewy B. – mieszkanki Świdnicy. Sąd orzekł również wobec sprawy pozbawienie praw publicznych na okres 10 lat.

Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską. Pierwszy wyrok skazujący w tej sprawie zapadł przed świdnickim sądem w ubiegłym roku. Wówczas sąd również wymierzył oskarżonemu karę dożywotniego pozbawienia wolności. Na skutek apelacji złożonej przez oskarżonego Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uchylił wydany w 2009 roku wyrok i sprawę przekazał Sądowi Okręgowemu w Świdnicy do ponownego rozpoznania. Postępowanie sądowe potwierdziło ustalenia śledztwa i wersję zdarzenia przyjętą w akcie oskarżenia, który świdnicka prokuratura skierował do sądu w dniu 24.06.2009r. Sąd po ponownym rozpoznaniu sprawy wykluczył udział w zabójstwie i zgwałceniu dziewczyny innych osób.

Przypomnijmy: Do zbrodni doszło w dniu 15.11.2008r. w Świdnicy w godzinach rannych przy nasypie kolejowym nieczynnej linii Świdnica Przedmieście – Bystrzyca. Tego dnia Ewa B. szła nieczynnym torowiskiem do swojej ciotki zamieszkałej w Bystrzycy aby pomóc jej w sprzątaniu. Trasą tą zwykle chodziła do ciotki. W rejonie ulicy Bystrzyckiej, na odcinku pomiędzy przejazdem kolejowym przy tejże ulicy a tzw. żelaznym mostem nad rzeką Bystrzycą dziewczyna napotkała nieznanego jej 22-letniego mieszkańca Świdnicy – Petra P., który był w stanie nietrzeźwości. Gdy się mijali oskarżony niespodziewanie złapał pokrzywdzoną za gardło i z dużą siłą zepchnął ze skarpy. Kiedy dziewczyna się osunęła i zareagowała z oburzeniem na jego zachowanie, sprawca podszedł do niej i zaczął ją dusić rękami, zaciskając je na jej gardle. Kiedy przestała dawać oznaki życia rozebrał pokrzywdzoną częściowo ze spodni, getrów i bielizny i wielokrotnie zgwałcił. W trakcie gwałtu pokrzywdzono była nieprzytomna lub już nie żyła o czym świadczy brak tzw. obrażeń obronnych na jej ciele jak i ciele sprawcy. Następnie oskarżony splądrował torebkę dziewczyny i zabrał z niej telefon komórkowy o wartości 1000 zł, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. W dniu 17.11.2008r. oskarżony został zatrzymany przez policję i w dniu 20.11.2008r. tymczasowo aresztowany. Wyrok jest zgodny z oczekiwaniami oskarżyciela publicznego. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top