Znów zasiedli na kanapie

Znów zasiedli na kanapie

w Kultura

Na luzie, bez tremy, czasem nostalgicznie i melancholijnie, zaraz potem satyrycznie, cynicznie i z humorem – tak wyglądała kolejna Kanapa Teatralna. Inicjatywa, której głównymi bohaterami są poeci, muzycy, aktorzy i ludzie szeroko pojętej kultury, wpisała się już na stałe w miejski kalendarz artystyczny.

Pomysłodawcą i prowadzącym spotkania jest Krzysztof Kobielec, członek wałbrzyskiego oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich. Choć Kanapa przybiera często formę satyryczną, jest w niej również wiele miejsca na refleksje oraz oddania hołdu osobom, których już z nami nie ma. W kwietniu tego roku po ciężkiej chorobie odszedł Krzysztof Michalski – pedagog i dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego w Wałbrzychu. Nie zabrakło zatem wspomnień o przyjacielu i znajomym. Gośćmi Kanapy Teatralnej bywają twórcy z całej Polski, a nawet z poza jej granic. Najczęściej jednak na scenie prezentują się lokalni artyści, przedstawiający swoje poglądy, umiejętności i dzieła. Kanapa działa od 2009 roku. Twórcy i widzowie spotykają się w każdy drugi poniedziałek miesiąca w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top