Zobaczymy najlepszych kolarzy

Zobaczymy najlepszych kolarzy

w Sport

Najlepsi kolarze górscy z Mają Włoszczowską Wicemistrzynią Europy na czele, fascynująca nowa trasa, pokazy filmów rowerowych, koncerty, konkursy i zabawy sportowe – to wszystko czeka na nas podczas zbliżających się Mistrzostw Polski MTB Cross Country, które odbędą się w dniach 16 – 18 lipca.

Najważniejsza impreza sportowa tego roku w Wałbrzychu zostanie rozegrana bardzo blisko centrum miasta, w Parku im. Jana III Sobieskiego. Start i meta będą zlokalizowane przy Hali Lekkkoatletycznej im. Olimpijczyków Wałbrzyskich, wokół której zaplanowano również imprezy towarzyszące.

Ogromnym atutem Wałbrzycha jest jego malownicze górskie położenie, umożliwiające uprawianie właśnie kolarstwa górskiego nawet w centrum miasta. Tej formie sportu i rekreacji sprzyjają wspaniałe warunki terenowe oraz sieć ponad 170 km oznakowanych tras rowerowych, z których korzystać mogą zarówno całe rodziny z dziećmi np. w Książańskim Parku Krajobrazowym, jak i profesjonaliści na najtrudniejszych trasach prowadzących na Chełmiec czy Borową. Wałbrzyskie trasy rowerowe zyskały uznanie w oczach zagranicznych ekspertów kolarstwa oraz sportowców i właśnie tutaj odbyło się wiele imprez rowerowych najwyższej rangi.

2004 r. Mistrzostwa Europy MTB (Wałbrzych – Szczawno Zdrój)2005 r. Puchar Europy w Trialu rowerowym2006, 2007, 2008, 2009 r. Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB,2006 r. Skoda Auto Grand Prix MTB,2007 r. Mistrzostwa Polski w Trialu rowerowym,2007 r. Mistrzostwa Europy w Trialu rowerowym,2008 r. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Trialu rowerowym.Tegoroczne Mistrzostwa Polski odbywać się będą na bardzo atrakcyjnej, widowiskowej i jednocześnie stosunkowo trudnej trasie w Parku im. Jana III Sobieskiego, o długości jednej pętli ok. 4000 m. Suma przewyższeń wynosi 318 m, a różnica wzniesień od 445 m npm do 520m npm. Czas pokonania jednej pętli dla elity kobiet to ok. 20 min, dla elity mężczyzn ok. 17 min., a zawodnicy przejeżdżają wyznaczoną pętlę kilkukrotnie w zależności od płci i wieku ( w odrębnych wyścigach).

Kolarstwo MTB stało się w ostatnich latach dyscypliną niezwykle popularną, a od 1996 r. zawody MTB Cross Country zostały oficjalnie włączone do programu letnich igrzysk olimpijskich. Aktualną wicemistrzynią olimpijską z Pekinu jest Maja Włoszczowska, która w Wałbrzychu będzie również broniła zdobytego w ubiegłym roku tytułu Mistrzyni Polski. Mając na swoim koncie m.in. srebrne medale mistrzostw świata i złote Mistrzostw Europy będzie walczyła zwycięstwo z innymi utytułowanymi zawodniczkami, jak srebrne medalistki Mistrzostw Świata, Anna Szafraniec i Aleksandra Dawidowicz. Wśród mężczyzn tytułu Mistrza Polski już po raz siódmy z rzędu będzie bronił Marek Galiński, a do najpoważniejszych konkurentów do mistrzowskiej korony należą m.in. bardzo utalentowani młodzieżowcy Marek Konwa i Piotr Brzózka. W piątek wyścig sztafet wyłoni najlepszą drużynę w kraju, a następnie po sobotnich i niedzielnych wyścigach poznamy najlepszych zawodników w poszczególnych kategorii wiekowych.

Sport w najwyższym wydaniu będzie wydarzeniem w pełni otwartym dla kibiców, połączonym z imprezami towarzyszącymi, jak koncerty m.in. Elektrycznych Gitar, pokazy filmów kolarskich, konkursy i zabawy sportowe, więc już teraz zachęcamy do zarezerwowania tego lipcowego weekendu na Mistrzostwa Polski MTB Cross Country w Wałbrzychu i kibicowanie najlepszym!

Organizatorem Mistrzostw Polski MTB Cross Country jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu przy udziale Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, Ludowego Kolarskiego Klubu Sportowego "Górnik" Wałbrzych oraz Kolarskiego Klubu Sportowego "Jama" Wałbrzych. Honorowy Patronat nad zawodami objęli Ryszard Szurkowski, Prezes Polskiego Związku Kolarskiego oraz Piotr Kruczkowski, Prezydent Miasta Wałbrzycha.

 

PROGRAM MISTRZOSTW POLSKI MTB CROSS COUNTRY

16 lipiec 2010 rok (piątek)

11:00 – 13:00 – rejestracja zawodników do wyścigu sztafet drużynowych13:00 – – odprawa techniczna dla wyścigu sztafet drużynowych15:00 – 17:00 – oficjalny trening sztafet na trasie Mistrzostw Polski17:15 – – uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski MTB Cross Country dlawszystkich ekip17:30 – – start do wyścigu o Mistrzostwo Polski Sztafet Drużynowych18:45 – – dekoracja zwycięzców sztafet drużynowych19:00 – 20:00 – imprezy towarzyszące

17 lipiec 2010 rok (sobota)

09:00 – 11:00 – rejestracja zawodników do wyścigu w kategorii młodzik, młodziczka,junior młodszy, juniorka młodsza oraz Masters10:00 – 12:00 – oficjalny trening na trasie Mistrzostw Polski11:15 – – odprawa techniczna dla wyścigu w kategorii młodzik, młodziczka,junior młodszy, juniorka młodsza, Masters12:00 – – start do wyścigu w kategorii juniorka młodsza o Puchar PrezesaPolskiego Związku Kolarskiego12:02 – – start do wyścigu w kategorii młodziczka o Puchar Prezesa PolskiegoZwiązku Kolarskiego13:00 – – start do wyścigu w kategorii junior młodszy o Puchar PrezesaPolskiego Związku Kolarskiego13:02 – – start do wyścigu w kategorii młodzik o Puchar Prezesa PolskiegoZwiązku Kolarskiego14:30 – – start do wyścigu w kategorii Masters o tytuł Mistrza Polski16:30 – – dekoracja zwycięzców w kategorii młodzik, młodziczka, juniormłodszy, juniorka młodsza, Masters16:00 – 18:00 – oficjalny trening na trasie Mistrzostw Polski16:00 – 18:00 – imprezy towarzyszące

18 lipiec 2010 rok (niedziela)

07:30 – 09:00 – rejestracja zawodników w kategorii junior, juniorka, P-23 k i m,elita k i m09:15 – – odprawa techniczna dla kategorii junior, juniorka, P-23 k i m,elita k i m09:00 – 10:00 – oficjalny trening na trasie Mistrzostw Polski10:00 – – start do wyścigu kategorii juniorka o tytuł Mistrza Polski11:15 – – start do wyścigu kategorii junior o tytuł Mistrza Polski13:00 – – dekoracja zwycięzców w kategorii junior i juniorka14:00 – – start do wyścigu kategorii P-23 mężczyzn, elita mężczyzn o tytułMistrza Polski16:00 – – start do wyścigu kategorii P-23 kobiet, elita kobiet o tytułMistrza Polski18:00 – – dekoracja zwycięzców w kategorii P-23, elita18:15 – – oficjalne zakończenie Mistrzostw Polski MTB Cross Country- koncert zespołu Elektryczne Gitary

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top