Żonkilowa Kwesta

w Galeria/Powiat

Szereg osób,organizacji, placówek i podmiotów gospodarczych włączyło się w tym roku do Żonkilowej Kwesty na rzecz wałbrzyskiego hospicjum. Zebrane środki podzielone zostaną pomiędzy hospicjum stacjonarne i pomoc dzieciom wymagającym rehabilitacji.

Akcja rozpoczęła się w piątek, 21 kwietnia i trwała tydzień. Na ulice Wałbrzycha oraz sąsiednich gmin wyszli wolontariusze, którzy zbierali pieniądze do puszek. Te ustawione były również w wielu miejscach na terenie powiatu wałbrzyskiego. Można je było zobaczyć m.in. w urzędach. W tym roku do akcji przyłączyły się bowiem wszystkie gminy powiatu. Kwestujących można było spotkać m.in. w Czarnym Borze, Głuszycy, Mieroszowie czy w Walimiu. Do akcji, kolejny rok z rzędu włączyły się Wałbrzyskie Zakłady koksownicze Victoria. To tam, na specjalnie utworzonym w ubiegłym roku skwerze, zasadzono około 500 żonkili, które zostały ścięte. Zebrane kwiaty trafiły do wolontariuszy kwesty, którzy wręczali je darczyńcom wspierającym zbiórkę na rzecz wałbrzyskiego hospicjum. Wałbrzyska placówka otrzymała również kolejny raz wsparcie od starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego i Czarnego Boru. Puszki, do których można było wrzucać datki znajdowały się zarówno w siedzibie Starostwa Powiatowego, jak i w Urzędzie Gminy w Czarnym Borze oraz w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze , Ośrodku Pomocy Społecznej oraz kwiaciarni „Od korzeni”. Akcje prowadzi także Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze .

Szereg osób,organizacji, placówek i podmiotów gospodarczych włączyło się w tym roku do Żonkilowej Kwesty na rzecz wałbrzyskiego hospicjum. Zebrane środki podzielone zostaną pomiędzy hospicjum stacjonarne i pomoc dzieciom wymagającym rehabilitacji.

Akcja rozpoczęła się w piątek, 21 kwietnia i trwała tydzień. Na ulice Wałbrzycha oraz sąsiednich gmin wyszli wolontariusze, którzy zbierali pieniądze do puszek. Te ustawione były również w wielu miejscach na terenie powiatu wałbrzyskiego. Można je było zobaczyć m.in. w urzędach. W tym roku do akcji przyłączyły się bowiem wszystkie gminy powiatu. Kwestujących można było spotkać m.in. w Czarnym Borze, Głuszycy, Mieroszowie czy w Walimiu. Do akcji, kolejny rok z rzędu włączyły się Wałbrzyskie Zakłady koksownicze Victoria. To tam, na specjalnie utworzonym w ubiegłym roku skwerze, zasadzono około 500 żonkili, które zostały ścięte. – Jest nam niezmiernie miło, że taką pozytywną akcję mogliśmy przeprowadzić przy wsparciu młodzieży z lokalnych szkół– zaznaczał Wojciech Maj, prezes zarządu Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych „Victoria”, któremu w zebraniu zasadzonych wcześniej kwiatów, pomagała młodzież z III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu oraz dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Wałbrzychu i prezes hospicjum Renata Wierzbicka. Zebrane kwiaty trafiły do wolontariuszy kwesty, którzy wręczali je darczyńcom wspierającym zbiórkę na rzecz wałbrzyskiego hospicjum. Wałbrzyska placówka otrzymała również kolejny raz wsparcie od starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego i Czarnego Boru. Puszki, do których można było wrzucać datki znajdowały się zarówno w siedzibie Starostwa Powiatowego, jak i w Urzędzie Gminy w Czarnym Borze oraz w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze , Ośrodku Pomocy Społecznej oraz kwiaciarni „Od korzeni”. Akcje prowadzi także Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze .- W tym roku zgłosiło się ponad 1000 wolontariuszy. Wyjątkowych młodych i nie tylko osób, które chciały poświęcić swój czas dla innych, dla swoich kolegów i koleżanek, którzy nie mogą kwestować, a chętnie by to zrobili. Dziękujemy za zaangażowanie, a to co się zadziało, przekroczyło nasze oczekiwania. My wiemy, że pomaganie jest piękne i wypływa z głebi serca. Dziękujemy, że jesteście z nami – mówiła Renata Wierzbicka, organizator Żonkilowej Kwesty. – Dziękujemy za każde wsparcie bo pamiętajmy że dobro wraca dwukrotnie. Uśmiech młodych ludzi i chęć pomocy to najważniejsze wartości życia w społeczności obywatelskiej. Każda złotówka przyczyni się do polepszenia losu podopiecznych Wałbrzyskiego Hospicjum – podkreślał starosta Krzysztof Kwiatkowski.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Galeria

I Piknik Militarny – fotorelacja

Przejażdżki pojazdami wojskowymi, pokaz specjalnie szkolonych psów grupy poszukiwawczej straży pożarnej, starcie
Go to Top