Zostań doskonałym technikiem

Zostań doskonałym technikiem

w Aktualności

Dwustu pierwszoklasistów nie mogło się mylić……wybierając Zespół Szkół nr 5 jako kolejny etap edukacji. W nowoczesnej placówce przy ulicy Ogrodowej na młodych ludzi czekają bogato wyposażone specjalistyczne pracownie, przyjaźnie nastawieni nauczyciele oraz wysoki poziom kształcenia.

Zespół Szkół nr 5 w Wałbrzychu to ponad 60 lat tradycji w kształceniu doskonałych techników, sportowców, a także polityków. Młodzi ludzie, którzy zdecydowali się wybrać tę placówkę nie patrzyli jednak wstecz, ale kierowali się tym, w jaki sposób szkoła może im dopomóc w przyszłym życiu zawodowym. -Nie kształcimy bezrobotnych, ale profesjonalnie przygotowanych do podjęcia pracy techników oraz mechaników- przyznał Piotr Krzywda, dyrektor placówki. Powyższe słowa to nie czcze przechwałki szefa popularnego „mechanika", a fakty. Szkoła bowiem od wielu lat ściśle współpracuje z zakładami Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park", a w szczególności fabryką Toyoty, Cersanitem, Faurecią, a poza Strefą z Ronalem, Wamagiem oraz niemal wszystkimi lokalnymi serwisami samochodowymi. Współpraca z powyższymi, niezwykle wymagającymi instytucjami to efekt wysokiego poziomu kształcenia w Zespole Szkół nr 5, którego mury opuściło wielu doskonałych techników pojazdów samochodowych, mechatroniki, logistyki, mechaniki oraz mechaników i elektromechaników pojazdów samochodowych.

Gimnazjaliści, którzy zdecydowali się kontynuować edukację w szkole przy ulicy Ogrodowej, nie muszą się martwić o swą zawodową przyszłość. Jako nieliczna placówka w regionie w „mechaniku" zatrudniony jest profesjonalny doradca zawodowy, który potrafi odpowiednio pokierować losami młodych ludzi, pomóc w wyborze odpowiedniego zawodu, a nawet znaleźć przyszłego pracodawcę. Zespół Szkół nr 5 to placówka niemal kompletna. „Mechanik" to bowiem nie tylko szkoła dzienna, ale również Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Centrum Kształcenia Praktycznego. CKU zajmuje się edukacją dorosłych, a CKP to w pełni wyposażone warsztaty szkolne, z których korzystają nie tylko uczniowie miejscowej szkoły, ale również „Energetyka" czy „Budowlanki". Parafrazując znane powiedzenie, iż wszystkie drogi prowadzą do Rzymu można by powiedzieć, iż drogi przyszłych techników oraz mechaników prowadzą do ZS nr 5. Tutaj bowiem wałbrzyska i nie tylko młodzież zbiera pierwsze specjalistyczne szlify, tutaj również decyduje o przyszłej karierze zawodowej. W końcu dwustu gimnazjalistów nie mogło się mylić wybierając tę szkołę na kolejny etap edukacji.

B.N

 

fot. Popularny „Mechanik" to nie tylko szkoła dzienna, ale również Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Centrum Kształcenia Praktycznego

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Bal na rzecz weteranów

Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski reprezentował Powiat Wałbrzyski podczas VII Balu Charytatywnego dla

Kolejny most zrobiony

Powiat wałbrzyski zarządza 84 obiektami mostowymi. – Mogę z dumą powiedzieć, że
Go to Top