Zostań rachmistrzem

w Gospodarka

Zaczyna się nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych. Chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury do Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. Rekrutacja potrwa do 11 czerwca.

Kandydat na rachmistrza spisowego musi mieć ukończone 18 lat, posiadać co najmniej średnie wykształcenie oraz umiejętność obsługi komputera. Ze względu na specyfikę pracy powinien być w pełni sprawny fizycznie, posiadać umiejętności interpersonalne w postaci łatwego nawiązywania kontaktów, sprawnego i skutecznego komunikowania się z respondentami, wzbudzać zaufanie wśród osób, z którymi będzie przeprowadzał wywiady. Powinien też być asertywny, uprzejmy i cierpliwy, umieć zachować spokój podczas prowadzenia rozmów, a także radzić sobie w sytuacjach konfliktowych.

Kandydaci na rachmistrzów wezmą udział w szkoleniu z zakresu metodologii i organizacji spisu oraz w warsztatach dotyczących posługiwania się terminalami.W trakcie szkolenia i na czas prowadzenia prac spisowych rachmistrze zostaną wyposażeni w urządzenia typu hand – held.

Kandydaci muszą złożyć oświadczenie o korzystaniu z praw publicznych i niekaralności za przestępstwo umyślne.

Powszechny Spis Rolny zostanie przeprowadzony w całej Polsce w okresie od 1 września do 31 października 2010 roku, według stanu na dzień 30 czerwca 2010 roku, godz. 24.00.Rachmistrzom będzie przysługiwała ochrona prawna przewidziana dla funkcjonariuszy publicznych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top