Zostawili swój ślad w przestrzeni

Zostawili swój ślad w przestrzeni

w Kultura

Kilkadziesiąt prac studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej możemy obserwować w budynku uczelni. Jest to już czwarta edycja wydarzenia, które podsumowuje dokonania młodych adeptów kierunku Architektura Krajobrazu. Tegorocznym tematem wernisażu był „Ślad w przestrzeni", który wprowadzić miał studentów w świat swobodnej, artystycznej wypowiedzi.

– Zdarza się, że podczas zajęć wychodzimy na miasto i staramy się znaleźć przestrzenie, które nas inspirują. W ten sposób zdobywamy również doświadczenie – mówi Justyna Tokar, studentka kierunku architektura krajobrazu. Studenci Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej stanęli przed nie lada wyzwaniem. Problemem nie był jedynie temat wernisażu, ale również wielkoformatowy standard prac, które powinny mieścić się na minimum 3 metrach kwadratowych. Dzieła studentów miały dotykać także kwestii związanych z przyrodą i naturą- Swoją pracę zrobiłem z plastikowych butelek, które zbierałem w pobliżu rzek, w lasach i na ulicach. Podnosiłem te, które ktoś wyrzucił, a nie posegregował. Chciałem tym samym pokazać, ile w Polsce trzeba jeszcze zrobić w kwestii ochrony środowiska – opowiada Arek Konieczny, student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Kierunek Architektura Krajobrazy cieszy się dużym zainteresowaniem absolwentów szkół średnich. Ma charakter interdyscyplinarny, który łączy zarówno przedmioty ścisłe, jak matematyka czy przyroda oraz elementy sztuki.- Ludzie, którzy do nas przychodzą, to połączenie dusz artystycznych i „ścisłowców". Tworzą oni niesamowitą mieszankę, swoisty koloryt uczelni, gdyż są aktywni i chętnie biorą udział w akcjach i wyjazdach – tłumaczy Małgorzata Wiśniowska, zastępca dyrektora instytutu przyrodniczo – technicznego.Najlepsi studenci kierunku Architektura Krajobrazu mają okazję wykazać się podczas projektu przebudowy deptaka w Karpaczu, gdzie będą mogli sprawdzić jak zdobyta wiedza przekłada się na praktykę. Władze uczelni prowadzą również rozmowy z Urzędem Miejskim Wałbrzycha, by najlepsze pomysły studentów znalazły odzwierciedlenie w rodzimej przestrzeni miejskiej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

To był ich dzień

Bibliotekarze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego uroczyście świętowali Dzień Bibliotekarza.
Go to Top