ZPIT jedzie do Francji

ZPIT jedzie do Francji

w Kultura

Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych", jako jedyny reprezentant naszego kraju, otrzymał zaproszenie do udziału w Międzynarodowych Warsztatach Folklorystycznych i Festiwalu Folklorystycznym w miejscowości Saint Pierre des Corps na terytorium Francji. To pierwsza, tegoroczna, artystyczna podróż Zespołu i bardzo duże wyróżnienie. Planowany wyjazd z Wałbrzycha nastąpi już w dniu 08 czerwca, natomiast powrót w dniu 14 czerwca. Na trasie dojazdowej planowany jest jednodniowy pobyt w Paryżu – 09 czerwca do godzin wieczornych – połączony ze zwiedzaniem najważniejszych atrakcji turystycznych miasta.

W wyjeździe będą uczestniczyli zakwalifikowani członkowie grupy reprezentacyjnej Zespołu oraz dziewięciu tancerzy rekrutujących się z grup młodszych – młodzieżowych (szkoła podstawowa i gimnazjum). Łącznie będzie to 35 osób, w tym opiekunowie artystyczni i kadra instruktorska. Celem realizacji projektu jest przybliżenie wychowankom Zespołu wiedzy na temat dziedzictwa narodowego Polski i krajów, które wezmą udział w zaplanowanych warsztatach. Zainteresowania tańcem, śpiewem i muzyką są rozwijane i realizowane podczas bieżących zajęć programowych w ciągu całego roku szkolnego. Zbliżające się wakacje, stwarzają natomiast okazję do podzielenia się doświadczeniami artystycznymi z grupami rówieśniczymi, a jednocześnie są dobrym momentem na zaspokojenia ciekawości wynikającej z zainteresowania życiem, historią, standardem życia i tradycjami innych narodów. Międzynarodowa współpraca w dziedzinie kultury jest również ważnym elementem promocji kultury naszego regionu – Wałbrzycha i Dolnego Śląska.

Bezpośrednio po powrocie z Francji grupy reprezentacyjne Zespołu zaprezentują się w trakcie: uroczystości otwarcia nowej Sali Audytoryjnej PWSZ w Wałbrzychu – w dniu 15 czerwca, inscenizacji Nocy Świętojańskiej na terenie Boguszowa Gorc – w dniu 18 czerwca.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top