Zrealizują wspólnie projekt edukacyjny

w Powiat/Region/Walim

Gminy powiatu wałbrzyskiego: Walim, Boguszów Gorce, Stare Bogaczowice, Mieroszów, Głuszyca, Szczawno Zdrój podpisały porozumienie o wspólnej  realizacji zadania pn. „Edukacja przez inspirację na lata 2019-2024”. Liderem działania jest Gmina Walim.

Projekt polega na tym, że szkoły wytypują 10 uczniów klas VII i VIII,  którzy wezmą udział w  wycieczce edukacyjnej do Warszawy lub Krakowa. W każdej wycieczce weźmie udział 40 uczniów i 8 opiekunów. O wyborze uczniów decydować będą dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych w każdej z  gmin.  Największe szanse na wyjazd będą mieli uczniowie, którzy wyróżniają się wynikami w nauce lub osiągnięciami w sporcie lub są zaangażowani np. w przedsięwzięcia na rzecz szkoły lub lokalnej społeczności. Pomysłodawcą projektu są radni Powiatu Wałbrzyskiego Łukasz Kazek i Ewa Dorosz. Przedsięwzięcie sfinansowane będzie dzięki środkom pochodzącym z budżetu Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, które na ten cel przekaże  20 tys. zł rocznie oraz z budżetów samorządów, które dofinansują projekt w wysokości 1 tys. zł rocznie. Takie środki wystarczą, aby dzieciaki z naszego regionu mogły poznać stolicę Polski oraz historyczny Kraków.

Projekt zakłada, że będzie realizowany do 2023 roku, a w każdym roku zorganizowane zostaną dwie wycieczki. Wspólne środki pozwolą na sfinansowanie m.in. przejazdu i wyżywienia  uczestników wycieczek, czy zakup materiałów edukacyjnych. – W programie wizyty w Warszawie planujemy m.in.: zwiedzanie: Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadionu Narodowego, Starówki i wizyta w jednej ze stacji telewizyjnych. Natomiast w Krakowie uczniowie odwiedzą m.in.: Wawel, Fabrykę Emalia Oskara Schindlera, Aptekę pod Orłem Pankiewicza, Starówkę  z Sukiennicami oraz stację radiową – mówi Łukasz Kazek, – Cieszę się , że wreszcie finalizuje się nasz projekt. Niech młodzież zaraża się od nas pasją poznawania, doświadczania, poszukiwania i podróżowania. A to niech stanie się dla nich inspiracją na dalsze życie – dodaje Ewa Dorosz, radna powiatu wałbrzyskiego, która od początku kibicowała temu projektowi.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Powiat

„Dzikie” dożynki

Sołectwo Czarny Bór zwycięzcą konkursu na najpiękniejszy wieniec powiatowy podczas Dożynek Gminno-

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Wojskowa asysta i sprzęt

Wyjątkowy charakter miały uroczystości upamiętniające 103 rocznicę Bitwy Warszawskiej w powiecie wałbrzyskim.

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem

Współpraca popłaca

Poseł Marcin Gwóźdź, który uczestniczył w III Sudeckie Forum Inicjatyw w Głuszycy,
Go to Top