Zwycięstwa mają we krwi

Zwycięstwa mają we krwi

w Sport

Trener Mirosław Furmaniak ma doskonałą rękę do młodych piłkarzy. Przed tygodniem jego podopieczni z Victorii Wałbrzych trzykrotnie wyjeżdżali do Boguszowa-Gorc, gdzie dzień po dniu rywalizowały zespoły w różnych kategoriach wiekowych. Bilans ich startów to dwa zwycięstwa i jedno 3 miejsce.

Ostatni tydzień ferii zimowych wałbrzyszanie spędzili w Boguszowie-Gorcach, gdzie rozegrano turniejem z udziałem różnych grup wiekowych. Pierwszego dnia do gry przystąpiły orliki, a wśród nich niepokonani przedstawiciele Victorii. W finale zawodów chłopcy Furmaniaka pokonali Górnika Wałbrzych, co jak podkreślił pan Mirosław, było w dużej mierze efektem świetnej postawy Kamila Kraczkowskiego, najlepszego bramkarza zawodów. Kolejnego dnia na starcie stanęli młodzicy, ale i tym razem Victoria nie miała sobie równych w stawce dziewięciu drużyn. Wałbrzyszanie wygrali klasyfikację zespołową, ale zebrali także część nagród indywidualnych. Za najlepszego zawodnika imprezy uznano bowiem Dominika Więcka, a drugim strzelcem turnieju okazała się Karolina Borkowska, która szczególnie zapadła w pamięci rówieśnikom z Górnika Wałbrzych. To właśnie ekipie z Ratuszowej skuteczna zawodniczka zaaplikowała 4 gole w wygranym 4:1 pojedynku z biało-niebieskimi. Piłkarski maraton w Boguszowie zakończyli trampkarze, którym jednak nie udało się powtórzyć sukcesu swych kolegów. Ostatecznie jednak wałbrzyszanie zajęli i tak wysokie 3. miejsce. -Za naszą nieco słabszą postawą stał dość eksperymentalny skład Victorii. Część drużyny stanowili bowiem młodzicy- powiedział Furmaniak. Na pocieszenie naszym pozostał tytuł najlepszego zawodnika turnieju, którym po raz kolejny został Dominik Więcek.

Victoria: Kamil Reczulski, Bartosz Smolec, Adrian Nowak, Dominik Więcek, Dominik Wąs, Karolina Borkowska, Daniel Malanowski, Bartosz Sus, Szymon Przybysz. Trener: Mirosław Furmaniak

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem
Go to Top