Festiwal Sera

w Walim

Po raz kolejny organizatorzy Festiwalu Sera w Dziećmorowicach czyli Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, przeskoczyli i tak bardzo wysoko zawieszoną poprzeczkę. Tysiące gości, którzy przez cały dzień odwiedzili teren Karczmy Góralskiej nie mogli narzekać na nudę. A Dr SWAG podbił serca wszystkich uczestników imprezy.

Festiwal Sera w Dziećmorowicach w Gminie Walim zawsze był wydarzeniem o niespotykanej w regionie skali, jednak tegoroczna edycja na stałe zapisze się w kronikach lokalnych wydarzeń kulinarnych. By sprostać oczekiwaniom gości z całej Polski, którzy zjechali na dziećmorowickie święto, przybyło wielu lokalnych wystawców – rękodzielników i producentów żywności. Jednak najważniejszy tego dnia był ser, w różnych formach i odmianach. Nie mogło więc zabraknąć serowarów z okolic bliskich i dalekich, którzy zjawili się by podzielić się największym dobrem.

Kucharze i kucharki z regionu mogli sprawdzić się w konkursie na „Najlepszą Potrawę z Sera”.

W gronie jurorów zasiedli lokalni smakosze oraz znawcy serowych specjałów z nadmorskich, zaprzyjaźnionych gmin: Wolin i Świerzno; którzy przybyli specjalnie, by wziąć udział w tym podniosłym wydarzeniu.Atmosferę radosnej serowej zabawy dopełniły koncerty znanych zespołów i gwiazd estrady. Na scenie wystąpili Sowianie, Motka Fesler, Dr. SWAG oraz Piękni i Młodzi. Ostatnie dwa koncerty ściągnęły tłumy gości z całego regionu, którzy wspólnie z zespołami śpiewali ich największe przeboje. O tym jak podobało się gwiazdom i jak zostali przyjęci przez uczestników Festiwalu Sera świadczy fakt, że jeszcze przez kilkadziesiąt minut po swoim koncercie, Dr SWAG robił z fanami wspólne zdjęcia i rozdawał autografy.

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Walim

Dołącz do Sowian

Mówi się, że „prawdziwe życie zaczyna się na emeryturze”, jednak w Gminie

Minister w Zagórzu

Droga powiatowa – ulica Drzymały w Zagórzu Śląskim – to kolejna inwestycja

Bezpieczne drogi

Gmina Walim może się pochwalić kolejnym odcinkiem nowego chodnika przy drodze powiatowej
Go to Top