Czeski sprawdzian na remis

Czeski sprawdzian na remis

w Sport

Minioną niedzielę obie najwyżej sklasyfikowane wałbrzyskie drużyny piłkarskie spędziły za południową granicą. AZS PWSZ zmierzył się z aktualnymi mistrzyniami Czech – Slavią Praga, a Górnicy rywalizowali z przedostatnią ekipą dywizji C – FK Trutnov.

Wyjazd do naszych południowych sąsiadów zdecydowanie lepiej wyszedł biało-niebieskim, którzy wygrali w Trutnovie 4:1. Do przerwy po golu Denisa Deca i wyrównującym trafieniu Martina Kejzlara mieliśmy remis 1:1. Znacznie więcej, i to głównie za sprawą Polaków, emocji było w drugiej odsłonie, w której padły trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Sobiesierski oraz Kamil Młodziński, a także będący jedną nogą w Górniku, testowany Kamil Sadowski z Victorii Świebodzice. Obok niego uwagę zwraca również powrót do naszego zespołu doświadczonego Bartosza Tyktora, który zadeklarował, iż w miarę swych możliwości pomoże wałbrzyszanom w wiosennej batalii o utrzymanie w III lidze. Jak przyznał trener Robert Bubnowicz, w drugim sparingu nasi zaprezentowali znacznie lepszą grę aniżeli przed tygodniem w pojedynku ze świebodziczanami. – Cieszy dobra postawa obrony, którą skonsolidował powrót Bartka Tyktora. W ofensywie również nie było źle, gdyż oprócz czterech bramek wypracowaliśmy kilka dogodnych okazji, które przy odrobinie szczęścia mogły przynieść następne trafienia-, powiedział opiekun Górnika. W kolejnym spotkaniu kontrolnym, do którego dojdzie w sobotę w Nowej Rudzie Słupcu, nasi sprawdzą dyspozycję Soły Oświęcim, ósmej drużyny grupy IV III ligi. Początek o godzinie 11.  

FK Trutnov – Górnik Wałbrzych 1:4 (1:1)

Bramki: Martin Kejzlar – FK oraz Denis Dec, Kamil Sadowski, Mateusz Sobiesierski, Kamil Młodziński – Górnik

Górnik: Malczewski, Tytman, D. Michalak, Tyktor, Tobiasz, Pierzga, Rytko, Bogacz, Sadowski, Surmaj, Dec oraz Ziobro, Brzeziński, Sobiesierski, Młodziński, Krzymiński. Trenerzy: Robert Bubnowicz oraz Marcin Morawski

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top