Dały rad

Dały rad

w Sport

Zaledwie dwa lata temu wywalczyły awans do Ekstraligi, a teraz sięgnęły po brązowy medal Mistrzostw Polski. Mowa o piłkarkach AZS-u PWSZ, które zwyciężając w minioną sobotę w Łodzi 1:0 zakończyły tegoroczny sezon na fantastycznym 3. miejscu.

Przed ostatnim meczem rozgrywek sytuacja akademiczek była dość klarowna. Remis lub wygrana w Łodzi z miejscowym beniaminkiem dałyby podopiecznym Kamila Jasińskiego brązowym medal, podczas gdy ewentualna porażka wiązałaby się ze spadkiem nawet na 5. miejsce w klasyfikacji. Na szczęście wałbrzyszanki wytrzymały próbę nerwów i to one dyktowały warunki rywalizacji z zespołem Marka Chojnackiego. Mimo kilku okazji przyjezdne tylko raz przechytrzyły obronę i bramkarkę UKS-u SMS. To jednak wystarczyło, aby z centralnej Polski wywieźć 3 punkty. W 37 minucie na listę strzelców wpisała się zawodniczka młodzieżowej reprezentacji kraju, Klaudia Miłek, dzięki czemu na półmetku rywalizacji nasze panie wygrywały 1:0. Po zmianie stron rywalki, co zrozumiałe, ruszyły do ataków, ale ataki łodzian rozbijały się o defensywę AZS-u PWSZ. W 85 minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciała Ana Jelencić, ale na szczęście miejscowym zabrakło już czasu, aby doprowadzić do remisu, który i tak premiował wałbrzyszanki. Mistrzem Polski został po raz kolejny Medyk Konin, który na finiszu rozgrywek o ponad 10 punktów wyprzedził Górnika Łęczna, a tuż za wspomnianą dwójką znalazł się nasz AZS PWSZ. Wręczenie brązowych medali nastąpi w środę 14 czerwca podczas zaplanowanego na ten dzień święta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu. Wczoraj zaś akademiczki spotkały się z Romanem Szełemejem, prezydentem miasta. Jeśli chodzi o plany na kolejne miesiące, to w najbliższym czasie podopieczne trenera Jasińskiego czekają w pełni zasłużone wakacje. Do treningów zespół powróci na początku lipca, a więc około miesiąca przed rozpoczęciem nowego sezonu Ekstraligi. W planach jest wyjazd na obóz, trwają również rozmowy z zawodniczkami w sprawie podpisania nowych kontraktów. – Mamy zapewnienia większości piłkarek, że zostaną w Wałbrzychu. Myślę, że utrzymamy 90 procent kadry, którą uzupełnimy nowymi zawodniczkami -, poinformował trener Jasiński.

UKS SMS Łódź – AZS PWSZ Wałbrzych 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Klaudia Miłek (37)

Czerwona kartka: Jelencić (85 – za 2 ż.k.) – AZS PWSZ

AZS PWSZ: Antończyk, Aszkiełowicz, Gradecka, Mesjasz, Pluta, Ratajczak, Rędzia, Jelencić, Dereń (88 Klepatska, 90 Jaworek), Maciukiewicz (86 Iwańczuk), Miłek. Trener: Kamil Jasiński

 

Tabela końcowa Ekstraligi

1. Medyk Konin         27        77        138:15

2. Górnik Łęczna       27        68        83:21

3. AZS PWSZ Wałbrzych      27        45        46:36

4. Czarni Sosnowiec  27        42        47:36

5. UKS SMS Łódź     27        39        45:50

6. AZS Wrocław         27        29        46:50

7. Olimpia Szczecin   27        35        49:57

8. AZS UJ Kraków     27        34        35:60

9. Mitech Żywiec       27        25        33:70

10. GOSiR Piaseczno 27        23        29:72

11. AZS PSW B. Podlaska     27        22        23:52

12. Sztorm Gdańsk     27        20        26:81

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top