Dietetyczna inwestycja

w Gospodarka

Boguszowska firma Advisory Commodities związana z branżą spożywczą zainwestuje 5 milionów złotych w uruchomienie zakładu w Świebodzicach. Prezes przedsiębiorstwa odebrał decyzję o wsparciu inwestycji w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju Wojciecha Murdzka.

Ta inwestycja jest przykładem jak działa Polska Strefa Inwestycji – mały, lokalny przedsiębiorca decyduje się na skorzystanie z przywilejów jakie daje strefa ekonomiczna. Cieszę się, że coraz więcej polskich firm korzysta z tego wsparcia – podkreślał Wiceminister Rozwoju Wojciech Murdzek, który wręczył przedsiębiorcy decyzję na działalność w WSSE. Advisory Commodities to rodzinna firma funkcjonująca do tej pory w Boguszowie-Gorcach, która związana jest z branżą spożywczą. Dzięki inwestycji w wałbrzyskiej strefie firma zamierza rozszerzyć działalność wprowadzając do produkcji żywność dietetyczną. – Strefa to nie tylko globalne koncerny, to również inwestycje lokalnych firm, które mają szansę na rozwój działalności przy wsparciu WSSE. Takie projekty napawają nas szczególną dumą – stwierdził dr Piotr Sosiński, prezes wałbrzyskiej strefy.

Projekt inwestycyjny opiewający na 5 milionów złotych zakłada uruchomienie w Świebodzicach produkcji mieszanek ziaren, owoców i warzyw liofilizowanych, suplementów diety oraz karm i pasz dla zwierząt. – To pierwszy etap inwestycji – mówi Michał Kulikowski, prezes firmy Advisory Commodities. – Kolejnym krokiem jest wprowadzenie do produkcji soków owocowo-warzywnych, olejów roślinnych, orzechów prażonych oraz przypraw i ziół – wymienia. Zakład zlokalizowany będzie poza terenami, które tworzyły tzw. podstrefę Świebodzice. Wykorzystanie ulg strefowych na takim obszarze możliwe jest dzięki wprowadzeniu Polskiej Strefy Inwestycji – czyli objęciu statusem strefy całego terytorium inwestycyjnego w Polsce. – Obecnie firmy nie muszą przenosić swoich zakładów w dawne granice stref ekonomicznych, aby korzystać z pomocy publicznej. Przedsiębiorcy inwestują tam gdzie jest im najwygodniej a ulgi możliwe są po spełnieniu kryteriów ilościowych i jakościowych. Progi te są znacznie mniejsze dla małych i mikro firm – tłumaczy Kamil Zieliński, wiceprezes wałbrzyskiej strefy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone
Go to Top