Dobry występ wałbrzyszan

Sześciu wałbrzyskich zawodników pod kierunkiem trenera i sędziego Shihan Eugeniusza Stanisławka oraz kierownika drużyny Lucjana Górski wystartowało w XIX Mistrzostwach Polski Oyama Karate w Andrychowie.

Najlepszy wynik uzyskał Patryk Kubat 2 kyu zajmując 2 miejsce w kategorii senior starszy do 70 kg. Startujący po dłuższej przerwie czterokrotny Mistrz Polski juniorów Piotr Jędrasik 1 Dan w kategorii senior do 70 kg pierwszą walkę zakończył efektownie w pierwszej minucie. W drugiej walce trafił na wielokrotnego Mistrza Polski i Europy Romana Misiaszek z którym po walce i dogrywce przegrał. Roman Misiaszek został tegorocznym Mistrzem Polski wygrywając zdecydowanie swoje walki przed czasem. Startujący w kategorii młodzieżowców (18-22 lata) Marcin Wnuk 2 kyu przegrał swoją pierwszą walkę, podobnie jak Olaf Filipkowski 5 kyu w kategorii lekki kontakt (dzieci 12-14 lat) i Julian Górski 4 kyu w kategorii junior starszy (do 75 kg). Dawid Gościniak 4 kyu w kategorii junior ( do 65 kg) po zaciętej walce i dogrywce wygrał swoją pierwszą walkę, natomiast drugą walkę po dogrywce przegrał z tegorocznym Mistrzem Polski.